Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 grudnia 2015, 18:31

autor: Góral

King's Quest: Rubble Without a Cause zadebiutuje 15 grudnia

Firma Sierra Games poinformowała, że Rubble Without a Cause, drugi odcinek przygodówki King's Quest, ukaże się 15 grudnia. Pierwszy epizod dostępny jest od lipca bieżącego roku na konsolach Xbox One, PlayStation 4, Xbox 360 i PlayStation 3 oraz komputerach osobistych.

Pierwszy epizod (A Knight to Remember) King's Quest, nowej odsłony słynnej serii przygodówek, ukazał się w lipcu bieżącego roku na konsolach Xbox One, PlayStation 4, Xbox 360, PlayStation 3 oraz komputerach osobistych. Miesiąc później zdradzono, że drugi odcinek, zatytułowany Rubble Without a Cause, trafi na rynek w grudniu. Natomiast dziś poznaliśmy dokładny termin premiery, który ustalono na 15 dnia bieżącego miesiąca (wersja na konsole PlayStation – pozostałe platformy sprzętowe dzień później). Jednocześnie wydawca gry studia The Odd Gentlemen, firma Sierra Games, opublikował nowy-stary (to samo wideo, tyle że bez daty, zaprezentowano kilka miesięcy temu) zwiastun produkcji – do obejrzenia powyżej.

King's Quest: Rubble Without a Cause zadebiutuje 15 grudnia - ilustracja #1
King's Quest w skrócie:
  • Najnowsza odsłona serii przygodówek point and click
  • Tytuł został podzielony na kilka epizodów
  • Gra dostępna na konsolach Xbox One, PlayStation 4, Xbox 360, PlayStation 3 oraz komputerach osobistych

Jak zapewne doskonale wiecie, pierwszy odcinek okazał się solidnym kawałkiem kodu, który bardzo miło nas (i zapewne nie tylko nas) zaskoczył. W związku z tym z niecierpliwością czekamy na dalsze przygody Grahama, które tym razem mają być inspirowane grą King's Quest III: To Heir Is Human.

Przypominam, że produkcję nabędziecie na kilka sposobów. Można bowiem zainwestować w przepustkę sezonową, dającą dostęp do wszystkich pięciu planowanych epizodów oraz epilogu. Cena takiego pakietu wynosi około 170 zł. Da się także kupić tylko pierwszy epizod w cenie około 40 zł (abonenci PlayStation Plus obecnie mają do niego dostęp za darmo) i jeżeli nam się spodoba, to uzupełniamy go o Season Passa zapewniający dostęp do pozostałych odcinków (koszt wynosi mniej więcej 130 zł). Tytuł nabędziecie w cyfrowej dystrybucji w sklepach Steam, PlayStation Store oraz Xbox Games.