Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 sierpnia 2015, 09:13

autor: Góral

King's Quest - Rubble Without a Cause ukaże się pod koniec roku

Deweloperzy podzielonej na epizody przygodówki King's Quest wyjawili podczas panelu na imprezie PAX Prime, że drugi odcinek, zatytułowany Rubble Without a Cause, ukaże się pod koniec roku.

King's Quest - Rubble Without a Cause ukaże się pod koniec roku - ilustracja #1

Wydany pod koniec lipca pierwszy epizod nowej odsłony serii przygodówek King's Quest bardzo mile nas zaskoczył, więc nie możemy się doczekać kolejnego odcinka. Na imprezie PAX Prime deweloperzy zdradzili, że będzie on zatytułowany Rubble Without a Cause i ukaże się dopiero pod koniec bieżącego roku. Jednocześnie wyjawiono, że tytuł tym razem pokaże Grahama zmagającego się z codziennymi obowiązkami króla, jak i skalnymi goblinami porywającymi mieszkańców Daventry. Napomknięto także, że o ile pierwszy epizod został zainspirowany King's Quest: Quest for the Crown i King's Quest II: Romancing The Throne, tak drugiemu odcinkowi ma być bliżej do King's Quest III: To Heir Is Human.

King's Quest dostępne jest obecnie na konsolach PlayStation 4, Xbox One, PlayStation 3, Xbox 360 i komputerach PC. Pierwszy odcinek kosztuje niecałe 10 euro (około 42 zł), ale można także nabyć od razu cały pakiet, składający się z pięciu odcinków i epilogu, które ukazywać będą się w kolejnych miesiącach. Cena takiego zestawu została ustalona na 39,99 euro (około 170 zł).

King's Quest to najnowsza odsłona słynnej niegdyś serii przygodówek point-and-click. Gracze wcielają się w króla Grahama, który opowiada o swoich dawnych przygodach. W związku z tym gracze biorą udział w wydarzeniach, kiedy to władca był jeszcze młody. W odróżnieniu od wcześniejszych części, tytuł został podzielony na epizody, a rozgrywkę urozmaica system QTE.