Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 sierpnia 2015, 09:15

Mortal Kombat X - wersje na Xboksa 360 i PlayStation 3 skasowane

Firma Warner Bros. Interactive Entertainment ogłosiła, że porzuciła plany wydania bijatyki Mortal Kombat X na starą generację konsol, czyli na Xboksa 360 i PlayStation 3.

Plany wydania Mortal Kombat X na Xboksa 360 i PlayStation 3 zostało porzucone. - Mortal Kombat X - wersje na Xboksa 360 i PS3 skasowane - wiadomość - 2015-08-29
Plany wydania Mortal Kombat X na Xboksa 360 i PlayStation 3 zostało porzucone.
Mortal Kombat X w skrócie:
  • Twórcy: NetherRealm Studios
  • Wydawca: Warner Bros. Interactive Entertainment
  • Gatunek: bijatyka
  • Platformy sprzętowe: PC, XONE, PS4

Mamy smutne wieści dla posiadaczy poprzedniej generacji konsol, którzy wyczekiwali premiery swoich wersji mordobicia Mortal Kombat X, czyli najnowszej odsłony popularnej serii zespołu NetherRealm. Firma Warner Bros. Interactive Entertainment właśnie poinformowała, że podjęła decyzję o skasowaniu wydań na Xboksa 360 i PlayStation 3. Jako powód zaprzestania prac nad tymi edycjami podano brak możliwości zagwarantowania odpowiednio wysokiej jakości produkcji.

Przypomnijmy, że Mortal Kombat X w wersjach na pecety i konsole Xbox One oraz PlayStation 4 trafiło do sprzedaży w kwietniu tego roku. Gra, zgodnie przewidywaniami, okazała się sporym sukcesem i zgromadziła pokaźny zestaw pozytywnych recenzji (nasz redaktor wystawił jej ocenę na 8/10). Na razie Warner Bros. Interactive Entertainment nie podało konkretnych wyników sprzedaży, ale wiemy, że produkcja była największym bestsellerem pierwszej połowy tego roku na rynku amerykańskim.

Wydana w 2011 roku dziewiąta odsłona serii Mortal Kombat przywróciła tej marce miejsce w pierwszej lidze i od tego czasu firma Warner Bros. Interactive Entertainment robi co może, aby wzmocnić pozycję cyklu na rynku. Poza wspieraniem głównych gier za pomocą licznych dodatków DLC opracowano również mobilną wersję Mortal Kombat X, dopasowaną do specyfiki sterowania za pomocą ekranów dotykowych.

Ponadto na początku tego roku ruszył komiks Mortal Kombat X, który w Stanach Zjednoczonych ukazuje się nakładem wydawnictwa DC Comics. Kolejne odcinki wpierw publikowane są w wersji elektronicznej, a dopiero potem zostają zebrane w zeszyty i tomy wydawane w formie papierowej. Pod względem fabularnym cykl stanowi prequela w stosunku do gry. Do tej pory ukazało się dwanaście numerów i nie zanosi się, aby w najbliższej przyszłości zaprzestano tworzenia kolejnych rozdziałów tej historii.

  1. Oficjalna strona serii Mortal Kombat