Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 lipca 2015, 10:23

autor: Renox

Dying Light i Wiedźmin 3: Dziki Gon na liście najlepiej sprzedających się gier w USA

Serwis Fortune opublikował podsumowanie najlepiej sprzedających się gier na terenie Stanów Zjednoczonych w 2015 roku. Aż trzy gry wydane przez Warner Bros. znajdują się w tym zestawieniu, z czego Mortal Kombat X zajmuje miejsce pierwsze. Nie brakuje i polskiego akcentu - na wspomnianej liście znalazły się również Dying Light oraz Wiedźmin 3: Dziki Gon.

Aż trzy gry Warner Bros. znajdują się w zestawieniu serwisu Fortune. Mortal Kombat X sprzedaje się jak do tej pory najlepiej. - Dying Light i Wiedźmin 3: Dzik Gon na liście najlepiej sprzedających się gier w USA - wiadomość - 2015-07-27
Aż trzy gry Warner Bros. znajdują się w zestawieniu serwisu Fortune. Mortal Kombat X sprzedaje się jak do tej pory najlepiej.

To będzie bardzo dobry rok dla firmy Warners Bros. Serwis Fortune.com opublikował interesujące zestawienie dziesięciu najlepiej sprzedających się gier między styczniem a czerwcem bieżącego roku. Informacje zgromadzone zostały w oparciu o dane znajdujące się w posiadaniu grupy analitycznej NPD i dotyczą wyłącznie sprzedaży detalicznej w Stanach Zjednoczonych. Co ciekawe, nie brakuje tu również rodzimego akcentu, ponieważ na liście znalazły się aż dwie polskie superprodukcje.

Niewątplwie interesujący wydaje się fakt, że na umieszczonej niżej liście aż trzy razy pojawia się firma Warner Bros. Wydawca wypuścił w ciągu ostatnich miesięcy aż trzy świetnie sprzedające się pozycje – opracowane przez rodzimy Techland Dying Light, Batman: Arkham Knight (pomińmy tym razem kontrowersje związane z pecetowym portem tego tytułu) oraz Mortal Kombat X. Ostatnia z wymienionych produkcji trafiła na sam szczyt wspomnianego zestawienia, wyprzedzając np. Grand Theft Auto V (miejsce drugie), Minecrafta (miejsce piąte) czy Wiedźmina 3: Dziki Gon (miejsce dziewiąte).

Najlepiej sprzedające się gry na terenie USA w ostatnim półroczu:

  1. Mortal Kombat X (Wydawca: Warner Bros.)
  2. Grand Theft Auto V (Wydawca: Take-Two Interactive Software)
  3. Battlefield Hardline (Wydawca: Electronic Arts)
  4. Call of Duty: Advanced Warfare (Wydawca: Activision)
  5. Minecraft (Wydawca: Microsoft)
  6. Batman: Arkham Knight (Wydawca: Warner Bros.)
  7. Dying Light (Wydawca: Warner Bros.)
  8. NBA 2K15 (Wydawca: Take-Two Interactive Software)
  9. The Witcher 3: Wild Hunt (Wydawca: Bandai Namco Entertainment)
  10. Super Smash Bros. (Wydawca: Nintendo)

To wszystko robi spore wrażenie, ale trzeba mieć na uwadze kilka istotnych faktów. Przede wszystkim brakuje twardych danych liczbowych związanych z poziomem sprzedaży wybranych produkcji (NPD nie może ich ujawnić, gdyż jest związane umową z wydawcami), jak również informacji na temat popularności tych gier w innych rejonach świata – zestawienie dotyczy bowiem wyłącznie rynku Stanów Zjednoczonych. Co więcej, nie uwzględnia się tu także cyfrowych egzemplarzy omawianych tytułów, co w przypadku np. Minecrafta mogłoby wyraźnie wpłynąć na pozycję na liście.