Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka King's Quest: Quest for the Crown (PC)
OkładkaKing's Quest: Quest for the Crown (PC)

King's Quest: Quest for the Crown PC

Pierwsza część legendarnej serii gier przygodowych, King's Quest. Wcielamy się w sir Grahama, który na prośbę starego króla Edwarda stara się odszukać trzy artefakty mające przynieść szczęście i potęgę królestwu Daventry.

Przygodowe

King's Quest: Quest for the Crown Premiera PC

23kwietnia1984

producent: Sierra wydawca: Sierra

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Pierwsza część legendarnej serii gier przygodowych, King's Quest. Produkt pierwotnie ukazał się na komputery klasy PC i Apple II, a późniejsza reedycja zapewniała wsparcie dla takich maszyn jak: Atari ST, Amiga czy Sega Master System.

Gra osadzona jest w tajemniczym świecie fantasy, pełnym magii i przeróżnych, czyhających na nasze życie stworów. Jako Sir Graham, z pozoru zwykły pastuch, musimy odzyskać trzy pradawne artefakty, będące niegdyś w posiadaniu króla Edwarda: magiczne lustro, skrzynię z niewyczerpalnymi zapasami złota oraz zaczarowaną tarczę, którą nie można zniszczyć żadną bronią. Podczas swej wędrówki docieramy m.in. do królestwa niziołków i spotykamy groźną wiedźmę z miasta Hansel & Gretel. Walczymy zarówno ze zwykłymi bandytami, jak i nader niebezpiecznymi bestami, wliczając w to smoki czy gigantów.

Naszym bohaterem sterujemy za pomocą klawiszy kierunkowych, jednak komendy typu: „otwórz”, „podnieś”, „użyj”, itp. wpisujemy z klawiatury. Rozgrywka polega na rozwiązywaniu przeróżnych zagadek typu: „co użyć do otworzenia tej bramy” lub „co i w jaki sposób ze sobą połączyć, by otrzymać żądany artefakt”.

Grafika gry ze względu na czas powstania ogranicza się jedynie do 16 kolorów, mimo to jednak lokacje zostały wykonane starannie i w sposób miły dla oka. Oprócz zwiedzania trawiastych, słonecznych łąk, przyjdzie nam zejść do głębokich podziemi królestwa i tam próbować wypełnić swoją misję.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 8,4 / 10 na podstawie 935 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe King's Quest: Quest for the Crown: Odpowiednia dla każdego wieku.