Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka King's Quest: Quest for the Crown (PC)

King's Quest: Quest for the Crown PC

Pierwsza część legendarnej serii gier przygodowych, King's Quest. Wcielamy się w sir Grahama, który na prośbę starego króla Edwarda stara się odszukać trzy artefakty mające przynieść szczęście i potęgę królestwu Daventry.

Przygodowe

PC Windows
Okładka King's Quest: Quest for the Crown (PC)

producent: Sierra

wydawca: Sierra

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

23kwietnia1984

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Pierwsza część legendarnej serii gier przygodowych, King's Quest. Produkt pierwotnie ukazał się na komputery klasy PC i Apple II, a późniejsza reedycja zapewniała wsparcie dla takich maszyn jak: Atari ST, Amiga czy Sega Master System.

Gra osadzona jest w tajemniczym świecie fantasy, pełnym magii i przeróżnych, czyhających na nasze życie stworów. Jako Sir Graham, z pozoru zwykły pastuch, musimy odzyskać trzy pradawne artefakty, będące niegdyś w posiadaniu króla Edwarda: magiczne lustro, skrzynię z niewyczerpalnymi zapasami złota oraz zaczarowaną tarczę, którą nie można zniszczyć żadną bronią. Podczas swej wędrówki docieramy m.in. do królestwa niziołków i spotykamy groźną wiedźmę z miasta Hansel & Gretel. Walczymy zarówno ze zwykłymi bandytami, jak i nader niebezpiecznymi bestami, wliczając w to smoki czy gigantów.

Naszym bohaterem sterujemy za pomocą klawiszy kierunkowych, jednak komendy typu: „otwórz”, „podnieś”, „użyj”, itp. wpisujemy z klawiatury. Rozgrywka polega na rozwiązywaniu przeróżnych zagadek typu: „co użyć do otworzenia tej bramy” lub „co i w jaki sposób ze sobą połączyć, by otrzymać żądany artefakt”.

Grafika gry ze względu na czas powstania ogranicza się jedynie do 16 kolorów, mimo to jednak lokacje zostały wykonane starannie i w sposób miły dla oka. Oprócz zwiedzania trawiastych, słonecznych łąk, przyjdzie nam zejść do głębokich podziemi królestwa i tam próbować wypełnić swoją misję.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,5 / 10 na podstawie 920 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe King's Quest: Quest for the Crown

odpowiednia dla każdego wieku

Telltale Games ujawnia trzy kolejne projekty, w tym kontynuację King's Quest oraz Puzzle Agent 2

wiadomość19 lutego 2011

Wczoraj pisaliśmy o ujawnieniu przez Telltale Games gier bazujących na komiksowych seriach The Walking Dead oraz Fables. Okazuje się, że to nie jedyne tytuły, nad którymi pracuje obecnie ten zespół. Studio ma również w planach trzy inne produkcje, w tym kontynuację legendarnego cyklu King’s Quest.

Kolekcje King's Quest i Space Quest trafiły na platformę Steam
Kolekcje King's Quest i Space Quest trafiły na platformę Steam

wiadomość24 lipca 2009

Moda na klasyczne tytuły powróciła. Po tym, jak LucasArts udostępnił za pośrednictwem platformy Steam odświeżoną wersję The Secret of Monkey Island, o kilku klasycznych przygodówkach postanowiło przypomnieć także Activision, właściciel praw do cyfrowej dystrybucji gier Sierry. Firma opublikowała w sieci kolekcje produktów z serii King’s Quest oraz Space Quest.

Klasyczne przygodówki Sierry trafiły do brytyjskich sklepów
Klasyczne przygodówki Sierry trafiły do brytyjskich sklepów

wiadomość7 maja 2007

Koncern Vivendi Games poinformował w miniony piątek, że cztery zestawy klasycznych przygodówek, które niegdyś tworzyła firma Sierra On-Line, są już dostępne w Wielkiej Brytanii.

Klasyczne przygodówki Sierry powrócą na rynek już w piątek
Klasyczne przygodówki Sierry powrócą na rynek już w piątek

wiadomość12 września 2006

Niektórzy z Was z pewnością pamiętają obietnice koncernu Sierra Entertainment, dotyczące ponownego opublikowania na rynku najbardziej popularnych serii gier przygodowych, które niegdyś pomogły wybić się firmie kierowanej przez Kena i Robertę Williamsów. Wszystko wskazuje na, że po kilkunastu miesiącach oczekiwania, programy te wreszcie trafią do amerykańskich sklepów.

Klasyczne przygodówki Sierry wracają na rynek
Klasyczne przygodówki Sierry wracają na rynek

wiadomość24 lutego 2006

Dokładnie za miesiąc na amerykańskim rynku zadebiutują cztery zestawy klasycznych gier przygodowych, które w latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych wyprodukowała firma Sierra On-Line. Kompilacje, które prawdopodobnie przygotował koncern Vivendi Universal Games, dostępne będą za pośrednictwem sieci sklepów Amazon oraz Target.