Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 maja 2016, 17:40

autor: Góral

Pro Evolution Soccer 2017 zapowiedziane - premiera jesienią

Firma Konami zapowiedziała grę Pro Evolution Soccer 2017 na konsole Xbox One, PlayStation 4, Xbox 360 i PlayStation 3 oraz PC-ty. Twórcy obiecują wiele usprawnień, w tym uczącą się naszego zachowania sztuczną inteligencję, lepszy system podań, dryblingu i nie tylko.

Firma Konami sprawiła małą niespodziankę, zapowiadając dziś grę Pro Evolution Soccer 2017. Przy okazji poznaliśmy trochę szczegółów na jej temat, a kolejne mają zostać ujawnione podczas tegorocznych targów E3 (14 – 16 czerwca). Najważniejszą informacją jest fakt, że tytuł trafi na rynek jesienią bieżącego roku i dostępny będzie dla posiadaczy konsol Xbox One, PlayStation 4, Xbox 360, PlayStation 3 oraz komputerów osobistych. Mając w pamięci poprzednie części, można śmiało zakładać, że wersja na past-geny nie będzie się różnić niczym szczególnym (nie licząc uaktualnionych składów) od wydania z zeszłego roku. W przypadku PC-tów sytuacja nie jest jasna, gdyż jak powszechnie wiadomo, edycja ta do tej pory nie dorównywała tej z PS4 i XOne, ale nie przesądzajmy.

Pro Evolution Soccer 2017 zapowiedziane - premiera jesienią - ilustracja #1
Pro Evolution Soccer 2017 w skrócie:
  • nowa odsłona piłkarskiej serii firmy Konami;
  • ukaże się jesienią na konsolach XOne, PS4, X360, PS3 i PC-tach;
  • deweloperzy obiecują usprawnienia gameplayu, bramkarzy, grafiki, animacji i sztucznej inteligencji.

W każdym razie wydawca zapowiedział, że w Pro Evolution Soccer 2017 pojawią się liczne usprawnienia. Mowa o Precise Pass, czyli systemie wpływającym na zachowanie piłki podczas podań, który premiować ma wyczucie pozycji i momentu. Kolejnym ważnym elementem będzie także Real Touch, odtwarzający kontrolowanie futbolówki przez rożnych zawodników. Następną nowość stanowi Total Team Control, pozwalający na natychmiastowe zmienianie „mentalności” drużyny pomiędzy atakowaniem a bronieniem się, dzięki czemu będzie można prawidłowo reagować na zaistniałe sytuacje. Usprawnieniu ulegną także bramkarze, którzy doczekają się nowych ruchów, animacji i mają stanowić duże wyzwanie dla snajperów.

Lepsi bramkarze to tylko jedna z nowinek Pro Evolution Soccer 2017.
Lepsi bramkarze to tylko jedna z nowinek Pro Evolution Soccer 2017.

Osoby kochające bardziej strategiczne podejście do gry mogą liczyć na rozmaite opcje taktyczne podczas rzutów rożnych oraz w trakcie bronienia się przed tymi wykonywanymi przez przeciwników. Pojawią się również Advanced Instructions, czyli możliwość ustawiania zaawansowanej strategii w stylu np. Tiki-taki, dając nam tym samym swobodę wyboru sposobu gry.

Wszystko to uzupełnią usprawnienia techniczne. Obiecano ładniejszą grafikę (lepsze modele zawodników, oświetlenie, trybuny, stadiony), setki nowych animacji oraz zaawansowaną sztuczną inteligencję, która ma się uczyć naszego zachowania.

Pro Evolution Soccer 2017 zapowiada się więc bardzo dobrze, ale dopiero w praktyce okaże się, czy wszystkie nowości faktycznie będą mieć duży wpływ na rozgrywkę, która już przy okazji Pro Evolution Soccer 2016 była świetna (przynajmniej na PS4 i XOne).

Pro Evolution Soccer 2017 zapowiedziane - premiera jesienią - ilustracja #3
Pro Evolution Soccer 2017 zapowiedziane - premiera jesienią - ilustracja #4
Pro Evolution Soccer 2017 zapowiedziane - premiera jesienią - ilustracja #5
Pro Evolution Soccer 2017 zapowiedziane - premiera jesienią - ilustracja #6