Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePCPS3X360PS4XONE
Okładka Pro Evolution Soccer 2016 (PC)

Pro Evolution Soccer 2016

PES 2016

Następna odsłona jednej z najdłuższych i najpopularniejszych serii piłkarskich, rozwijanych od 1996 roku przez japoński koncern Konami.

Sportowe | piłka nożna | na 2 osoby | podzielony/wspólny ekran

Okładka Pro Evolution Soccer 2016 (PC)

producent: Konami

wydawca: Konami

wydawca PL: CDP

Strona oficjalna

data premiery gry:

15wrz2015

PS4 XONE X360 PS3

16wrz2015

PC

Pro Evolution Soccer 2016 to kolejna odsłona ukazującej się od 1996 roku (pod nazwą Pro Evolution Soccer produkcja wydawana jest od 2001 roku) piłkarskiej serii gier firmy Konami. Produkcja pojawiła się w dwudziestolecie istnienia marki i oferuje sporą ilość mniejszych i większych nowinek, jednak rdzeń rozgrywki, wypracowany przy okazji Pro Evolution Soccer 2015, pozostał ten sam. Oznacza to, że gameplay stara się nawiązywać do początków marki, ale jednocześnie został przystosowany do czasów obecnych.

Pro Evolution Soccer 2016 działa w oparciu o ulepszony względem edycji z ubiegłego roku Fox Engine. Zawodnicy otrzymali mnóstwo nowych animacji, dzięki czemu ich styl gry i poruszanie się jeszcze bardziej przypominają zachowanie prawdziwych sportowców. Deweloperzy zatroszczyli się również o nowy system fizyki piłki, starający się dokładnie odwzorowywać jej zachowanie. Usprawnienia wprowadzono również w kwestii kolizji, które obliczane są w czasie rzeczywistym i zależą od położenia ciał zawodników w czasie zderzeń.

Twórcy wprowadzili liczne usprawnienia w działaniu sztucznej inteligencji, która lepiej współpracuje z graczem podczas szybkich zagrywek. Usprawniono także sterowanie zawodników w trakcie walki 1 na 1 – otrzymaliśmy dużo większy wachlarz możliwości, a piłkarze szybciej reagują na komendy. Mała metamorfoza zaszła także w kwestii starć w powietrzu. Wykorzystując lewą gałkę analogową staramy się zdobyć jak najlepszą pozycję do oddania strzału (główka, wolej itd.), a w przypadku bronienia się w podobny sposób przeszkadzamy przeciwnikowi. Dodatkową atrakcją są nowe parametry opisujące zdolności bramkarzy.

Z mniejszych nowości warto wymienić możliwość samodzielnego wykonywania cieszynek, obecność nowych komentatorów (Peter Drury i Marco Hagemann) oraz przedłużenie przez Konami o trzy lata licencji na Ligę Mistrzów, Ligę Europy i Superpuchar Europy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / wspólny ekran    

Ocena czytelników: 6,6 / 10 na podstawie 1909 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7,9 / 10 na podstawie 786 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 159,90 PLN

Gry podobne do Pro Evolution Soccer 2016

Klasyfikacja PEGI Pro Evolution Soccer 2016

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Pro Evolution Soccer 2016

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core 2 Duo 1.8 GHz
 • 1 GB RAM
 • karta grafiki 512 MB Nvidia GeForce 8800 / AMD Radeon X1600 lub lepsza
 • 9 GB na HDD
 • Windows Vista SP2/7/8/8.1/10
 • Rekomendowane:
 • Intel Core i3 530 2.93 GHz. 2 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 260 / ATI Radeon HD 4850 lub lepsza
 • 9 GB na HDD
 • Windows 8/8.1/10
Recenzja gry Pro Evolution Soccer 2016 - okrojonego portu na PC
Recenzja gry Pro Evolution Soccer 2016 - okrojonego portu na PC

Recenzja 14 września 2015, 15:36

Małe zadośćuczynienie za gorszą jakość komputerowego portu stanowią bardzo niskie wymagania techniczne gry – specyfikacja pozwalająca na odpalenie tytułu przy minimalnych ustawieniach przypomina tę z komputerów składanych przed kilkoma laty czy też laptopów minionej generacji, więc posiadacze starszego sprzętu będą mogli z powodzeniem pograć w nowego PES-a. Jak twierdzą twórcy, dzięki temu tytuł ma szanse dotrzeć do szerszego grona miłośników wirtualnego futbolu, a co za tym idzie – po prostu więcej zarobić.

PC
PS4
XONE
X360
PS3