Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 listopada 2015, 18:30

autor: Piotr "Pirlond" Bicki

Euro 2016 w formie darmowych DLC do Pro Evolution Soccer 2016

Przedstawiciele Konami ujawnili szczegóły dotyczące wykorzystania licencji na przyszłoroczne piłkarskie Mistrzostwa Europy, którą firma zdobyła w sierpniu. Zamiast zupełnie nowej gry otrzymamy pakiet dodatków do Pro Evolution Soccer 2016, które będą dostępne za darmo.

Pro Evolution Soccer 2016 dostanie serię darmowych dodatków związanych z Euro 2016. - Euro 2016 w formie darmowych DLC do Pro Evolution Soccer 2016 - wiadomość - 2015-11-19
Pro Evolution Soccer 2016 dostanie serię darmowych dodatków związanych z Euro 2016.

Deweloperzy z Konami przygotowują serię rozszerzeń do wydanego we wrześniu Pro Evolution Soccer 2016, które koncentrować się będą na Mistrzostwach Europy mających odbyć się w przyszłym roku we Francji. Ich zawartość nie jest jeszcze znana, ale można się spodziewać, że przyniosą ze sobą chociażby wiernie odwzorowane francuskie stadiony, stroje biorących udział w rywalizacji reprezentacji, czy elementy związane z oprawą poszczególnych spotkań rozgrywanych w trakcie turnieju. Co niemniej ważne, wszystkie DLC mają zostać udostępnione zupełnie za darmo. W ten sposób twórcy chcą wynagrodzić fanom zamieszanie z opublikowanym pod koniec października dodatkiem z najświeższymi składami uwzględniającymi transfery dokonane w letnim okienku. Chodziło o to, że nie wszystkie drużyny zostały zaktualizowane, co oczywiście zirytowało dużą część graczy.

Niedociągnięcie to zostanie naprawione w kolejnym rozszerzeniu do Pro Evolution Soccer 2016, które ma ukazać się na początku grudnia. Oprócz uzupełnionych składów (zatwierdzonych 19 października), DLC zawierać ma stadion Maracana oraz nowe twarze, zaprezentowane w tym miesiącu stroje narodowe oraz niedostępne dotychczas kluby.

Data premiery pakietów DLC związanych z Euro 2016 nie jest na razie znana. Więcej szczegółów na ich temat ma zostać ujawnionych na początku przyszłego roku.

Pro Evolution Soccer 2016 to najnowsza odsłona piłkarskiej serii rozwijanej przez Konami (i głównego rywala cyklu FIFA od EA Sports). Tegoroczna część przynosi ze sobą sporo zmian i poprawek, w tym system dynamicznie zmieniających się warunków pogodowych. Do tego dochodzi nowa porcja animacji, usprawniona fizyka oraz zmodyfikowany tryb Master League.