Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 listopada 2015, 18:08

autor: Paweł "shav" Krzystyniak

Fallout 4 – ponad dwa miliony sprzedanych kopii na Steam

Najnowsza część popularnej serii Fallout okazała się ogromnym sukcesem. Grę na platformie Steam nabyły ponad dwa miliony graczy.

Fallout 4 – ponad dwa miliony sprzedanych kopii na Steam - ilustracja #1

Fallout 4 był jedną z najbardziej wyczekiwanych produkcji tego roku i już od pierwszych zapowiedzi wzbudzał ogromne emocje. Duże zainteresowanie tym tytułem przełożyło się też na sprzedaż gry. Jak wynika z danych opublikowanych w serwisie SteamSpy, najnowsze dzieło Bethesdy trafiło do ponad dwóch milionów odbiorców korzystających z platformy Steam. Jest to doskonały wynik, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że gra dostępna jest na rynku od zaledwie dziewięciu dni. To kolejny sukces tej produkcji – 11 listopada informowaliśmy o prawie 450 tysiącach graczy, którzy w tym samym czasie zwiedzali okolice postapokaliptycznego Bostonu, zaś firma Bethesda informowała o ponad 12 milionach egzemplarzy gry, które trafiły do sklepów.

Wiele wskazuje na to, że już wkrótce Fallout 4 może zdetronizować takie tuzy otwartego świata jak Grand Theft Auto IV, Grand Theft Auto V czy Fallout: New Vegas.

Fallout 4, pomimo pewnych kontrowersyjnych zmian i dużej liczby błędów, spotkał się z ciepłym przyjęciem także przez media – aktualna średnia wersji PC w serwisie Metacritic wynosi 85/100. Z naszą recenzją (ocena 7/10) możecie zapoznać się tutaj Również społeczność modderska jest równie aktywna, jak w przypadku poprzednich części i już teraz pojawiają się warte uwagi mody.