Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 listopada 2015, 17:50

Batman: Arkham Knight na PC bez obiecanego wsparcia dla trybu SLI

Producenci pecetowego portu gry Batman: Arkham Knight potwierdzili, że nie otrzyma ona wsparcia dla obsługi kilku kart graficznych w trybie SLI. Funkcja ta miała zostać dodana w nadchodzących łatkach, ale ze względu na trudności w implementacji prace nad nią zostały porzucone.

Właściciele gry cały czas czekają na kolejne zapowiadane łatki - Batman: Arkham Knight na PC bez obiecanego wsparcia dla trybu SLI - wiadomość - 2015-11-19
Właściciele gry cały czas czekają na kolejne zapowiadane łatki

Pecetowa wersja Batman: Arkham Knight powróciła do sprzedaży pod koniec października, po tym jak została zdjęta przez wydawcę z półek sklepowych z powodu ogromnej ilości bugów i braku optymalizacji, które wielu zawiedzionym użytkownikom uniemożliwiały normalną zabawę. W przeciągu ostatnich kilku miesięcy tytuł otrzymał szereg łatek i poprawek, mających wyeliminować największe problemy, z jakimi borykali się właściciele komputerów PC. Wiele z najpoważniejszych błędów istnieje jednak do dzisiaj i chociaż wydawca starał się naprawić swój wizerunek oferując możliwość bezterminowego zwrotu gry oraz rozdając w prezencie poprzednie części serii Arkham, nie zmieniło to faktu, że fani poczuli się po raz kolejny oszukani. Sytuacji tej nie naprawi dzisiejsza wiadomość o niewprowadzeniu obiecanego wsparcia dla obsługi trybu SLI.

O porzuceniu pracy nad trybem SLI poinformował jeden z przedstawicieli dewelopera na oficjalnym forum gry, podpisujący się pseudonimem Elder_Pliny. Jak tłumaczy, mimo konsultacji technicznych z producentami sterowników graficznych i testowaniu obsługi wielu układów graficznych, osiągnięte rezultaty nie były zadowalające. Obserwowany wzrost wydajności nie jest wart ryzyka występowania kolejnych błędów, które dotknęłyby wszystkich graczy. Oczywiście wielu fanów jest niezadowolonych z takiego obrotu sprawy, ale inni starają się wytłumaczyć twórców. Podkreślają, że choć gra korzysta z silnika Unreal Engine 3, który powinien bez problemów poradzić sobie z SLI, autorzy wprowadzili do niego szereg własnych modyfikacji, mogących utrudnić współpracę z kilkoma kartami graficznym.

Batman: Arkham Knight to czwarta pełnoprawna odsłona serii Batman: Arkham i trzecia stworzona przez ekipę RockSteady Studios. Tytuł zadebiutował na konsolach PlayStation 4, Xbox One i komputerach osobistych 23 czerwca. O ile edycja na urządzenia firm Sony i Microsoft nie sprawiała żadnych większych problemów, to na PC-tach tytuł był daleki od ideału. Okazało się, że za jego port odpowiada nieprzygotowana, zaledwie kilkunastoosobowa ekipa Iron Galaxy Studios. Główna wina za zaistniały stan rzeczy leżała jednak po stronie wydawcy, firmy Warner Bros., która zdawała sobie sprawę z licznych błędów i niedoróbek konwersji, ale i tak postanowiła wypuścić tytuł na rynek. Gra na PC została wycofana ze sprzedaży w kilka dni od pierwotnego debiutu i ponowne pojawiła się w sklepach 28 października.

  1. Recenzja gry Batman: Arkham Knight na PS4 – Mroczny Rycerz nie rozczarowuje, ale i nie zaskakuje
  2. Batman: Arkham Knight – kompendium wiedzy
  3. Oficjalna strona gry Batman: Arkham Knight