Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 października 2015, 10:00

Batman: Arkham Knight na PC wciąż z błędami

Po przedwczorajszym patchu dla wydania PC Batman: Arkham Knight pojawiły się doniesienia o wciąż obecnych problemach z wydajnością bądź uruchomieniem gry. Informacje te ma potwierdzać zespół Digital Foundry z serwisu Eurogamer, według którego ostatnia aktualizacja nie wprowadza niemal żadnych zmian w stosunku do wrześniowej łatki.

Czyżby drugie starcia Batmana z Arkham Knightem na PC miało zakończyć się tak samo jak pierwsze? - Batman: Arkham Knight na PC wciąż z błędami - wiadomość - 2015-10-30
Czyżby drugie starcia Batmana z Arkham Knightem na PC miało zakończyć się tak samo jak pierwsze?

Wydawałoby się, że wydany po 6 miesiącach od premiery patch do pecetowego wydania Batman: Arkham Knight i wznowienie sprzedaży ostatniej odsłony serii Batman: Arkham definitywnie kończą kłopoty Mrocznego Rycerza. Ale już w dniu premiery wspomnianej aktualizacji Warner Bros. opublikował wpis na platformie Steam zalecający minimum 12 GB pamięci RAM dla systemu Windows 10 oraz informujący m.in. o problemach przy dłuższych sesjach na komputerach z Windowsem 7 (tymczasowo twórcy zalecają ponowne uruchomienie gry) czy wciąż nieobecnym wsparciu dla SLI i Crossfire. Z kolei portal Eurogamer z zespołem Digital Foundry sprawdził, czy obecna wersja gry znacząco różni się od tego, co zaoferowano we wrześniu. Werdykt? Nowa aktualizacja nie zmieniła praktycznie nic w stosunku do poprzedniego patcha, ograniczając się do naprawienia problemów związanych z rozszerzeniami i zawartością dla nabywców przepustki sezonowej.

Opinię tę potwierdzają niektóre recenzje użytkowników Steama. Część z nich donosi o wciąż obecnych problemach z wydajnością, skutecznie uniemożliwiających rozgrywkę, inni skarżą się na niemożność uruchomienia Arkham Knight. Gwoli sprawiedliwości wypada wspomnieć, że według wcale niemałej liczby graczy widać wyraźną poprawę w działaniu gry. Jak na razie Warner Bros. i studio Rocksteady nie wystosowali żadnego oświadczenia w tej sprawie.

Strach na wróble to specjalista od strachu, ale nawet on nie budzi takiej grozy jak pecetowy Arkham Knight. - Batman: Arkham Knight na PC wciąż z błędami - wiadomość - 2015-10-30
Strach na wróble to specjalista od strachu, ale nawet on nie budzi takiej grozy jak pecetowy Arkham Knight.

Przypomnijmy – gra wydana w czerwcu okazała się więcej niż udana, ale tylko na konsolach, bowiem wersja PC była niedopracowana do tego stopnia, że firma Warner Bros. zdecydowała się na wycofanie jej ze sprzedaży do czasu naprawienia licznych błędów, głównie związanych z płynnym działaniem gry. Próbkę tych zmian otrzymaliśmy we wrześniu. Pozwalały mieć nadzieję, że miesiąc później doczekamy się w pełni dopracowanej produkcji. Zaś udostępnienie przed wydawcę wszystkich odsłon serii dla nabywców Arkham Knight oraz zapowiedziany na styczeń darmowy zestaw wyzwań można było uznać za skromną rekompensatę.