Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 października 2015, 12:04

autor: luckie

Batman: Arkham Knight na PC otrzyma dziś aktualizację i wróci do sprzedaży

Pecetowy Batman: Arkham Knight jest już naprawiony, o czym świadczy decyzja firmy Warner Bros. o przywróceniu gry do sprzedaży. Najnowsza produkcja studia Rocksteady otrzyma dziś dużą aktualizację usuwającą najważniejsze problemy techniczne.

Liczymy na to, że tym razem Batman jest w pełni gotowy na swój wielki comeback - Batman: Arkham Knight na PC otrzyma dziś aktualizację i wróci do sprzedaży - wiadomość - 2015-10-28
Liczymy na to, że tym razem Batman jest w pełni gotowy na swój wielki comeback

Po czterech miesiącach przerwy pecetowe wydanie gry Batman: Arkham Knight powraca dziś na półki sklepowe w usprawnionej wersji. Dotychczasowi posiadacze produkcji otrzymają długo oczekiwaną aktualizację, która pojawi się na Steamie o godzinie 18:00. Patch ma poprawić najważniejsze bolączki trapiące nowego Batmana od dnia premiery. Chodzi przede wszystkim o stronę techniczną pecetowej konwersji, której rażące niedopracowanie uniemożliwiało większości graczy płynną rozgrywkę nawet na bardzo mocnych komputerach. Problemy były na tyle poważne, że firma firma Warner Bros. Interactive Entertainment zdecydowała się wycofać tytuł ze sprzedaży już po kilku dniach od jego debiutu, a niezadowolonym klientom umożliwiono zwrot pieniędzy.

Pewnych szkód jednak żadne patche nie są w stanie naprawić. Czerwcowy falstart kosztował wydawcę ciężko wypracowane zaufanie fanów, a w wielu wypadkach pewnie nawet i sympatię do całej serii. Batman: Arkham Knight na długo pozostanie w pamięci graczy przykładem skrajnie nieudanego portu na PC. A zapowiadało się tak piękne zwieńczenie cyklu Arkham.

Tymczasem konsolowy Batman odniósł niemały sukces, zdobywając wiele pochlebnych opinii (nasz recenzent przyznał mu 8,5/10) oraz znajdując ponad 5 milionów nabywców. Skoro studio Rocksteady nie jest już zajęte naprawianiem edycji PC, wkrótce zaczną spływać pierwsze dodatki DLC do tego wydania gry („rozkład jazdy” znajdziecie w tym newsie) objęte przepustką sezonową. Zawiodą się jednak ci, którzy po cichu liczyli na rekompensatę w postaci darmowego Season Passa dla posiadaczy wersji PC – jak na razie wydawca nic takiego nie ogłosił i nic nie zapowiada, aby miało się to zmienić.

  1. Recenzja gry Batman: Arkham Knight na PS4 – Mroczny Rycerz nie rozczarowuje, ale i nie zaskakuje
  2. Oficjalna strona gry Batman: Arkham Knight