Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 października 2015, 19:08

autor: Krzysztof "Renox" Nieradko

Sprzedano po 5 milionów egzemplarzy Batman: Arkham Knight i Mortal Kombat X

Serwis The Wall Street Journal ujawnił, że jak dotąd sprzedano na całym świecie po pięć milionów egzemplarzy gier Batman: Arkham Knight oraz Mortal Kombat X. Firma Warner Bros. pod koniec roku z całą pewnością nie będzie więc mogła narzekać na brak gotówki, tym bardziej że jej inna produkcja - LEGO Jurassic World - również cieszy się sporą popularnością.

Zarówno Batman: Arkham Knight, jak i Mortal Kombat X to produkcje, które w ostatnich miesiącach cieszyły się bardzo dużą popularnością. - Sprzedano po 5 milionów egzemplarzy Batman: Arkham Knight i Mortal Kombat X - wiadomość - 2015-10-12
Zarówno Batman: Arkham Knight, jak i Mortal Kombat X to produkcje, które w ostatnich miesiącach cieszyły się bardzo dużą popularnością.

Firma Warner Bros. Interactive Entertainment ma powody do zadowolenia. Zgodnie z informacjami, które pojawiły się na łamach stosownego artykułu w serwisie The Wall Street Journal, jak dotąd sprzedano po pięć milionów egzemplarzy gier Batman: Arkham Knight oraz Mortal Kombat X. Wydawca z całą pewnością będzie mógł więc liczyć na bardzo optymistyczny wynik w przypadku raportu finansowego podsumowującego mijające 12 miesięcy. To jednak nie jedyne pozytywne informacje płynące od amerykańskiego giganta. Okazuje się bowiem, że niezłą popularnością pochwalić może się także nowa gra przygodowa produkcji studia Traveller's Tales – LEGO Jurassic World. W przypadku tego tytułu mówimy o 4 milionach sprzedanych kopii, chociaż trudno jednoznacznie ocenić, czy chodzi tutaj o liczbę egzemplarzy rozesłanych do sklepów, czy też sztuk, które znalazły swoich właścicieli.

Powyższe informacje na temat poziomu sprzedaży, zwłaszcza te dotyczące dwóch pierwszych produkcji, stanowią miłą niespodziankę także z innego powodu. Chwilę po premierze gra Batman: Arkham Knight okrzyknięta została naprawdę porządnie wykonanym kawałkiem kodu, zgarniając szereg wysokich ocen w serwisach branżowych. Niestety wszelkie pozytywne komentarze ograniczone zostały do konsolowych wersji tego tytułu. Pecetowy port najnowszych przygód Człowieka-Nietoperza co prawda był swego czasu najchętniej wałkowanym tematem, ale tylko ze względu na ogromne niedopracowanie tej konkretnej edycji, którą nawet wycofano ze sprzedaży. Najświeższe informacje mówią, że do sklepów gra wróci pod koniec tego miesiąca, chociaż zalecałbym powstrzymać się od przesadnego entuzjazmu - odrobina sceptycyzmu jeszcze nikomu nie zaszkodziła.

Co się zaś tyczy Mortal Kombat X, efektowne mordobicie od NetherRealm Studios spełniło pokładane w nim nadzieje, chociaż w ostatecznym rozrachunku nie trafiło na poprzednią generację konsol. Jak widać nie wpłynęło to jednak znacznie na popularność tego tytułu, który został ciepło przyjęty przez fanów gatunku.