Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 października 2015, 08:59

autor: Adrian Werner

Posiadacze pecetowego Batman: Arkham Knight otrzymają wszystkie wcześniejsze odsłony serii

W ramach przeprosin za fatalny stan pecetowego Batman: Arkham Knight po premierze, wydawca gry postanowił sprezentować nabywcom tego tytułu wszystkie wcześniejsze odsłony serii. W planach jest również darmowy dodatek DLC z nowymi wyzwaniami. Podczas przywracania produkcji do sprzedaży nie obyło się jednak bez zgrzytów i kontrowersji.

Twórcy postanowili wynagrodzić graczom pecetowym długie oczekiwanie na premierę poprawionej wersji wydania pecetowego. - Posiadacze pecetowego Batman: Arkham Knight otrzymają wszystkie wcześniejsze odsłony serii - wiadomość - 2015-10-29
Twórcy postanowili wynagrodzić graczom pecetowym długie oczekiwanie na premierę poprawionej wersji wydania pecetowego.

Zgodnie z zapowiedziami, wczoraj wieczorem do sprzedaży powróciło pecetowe Batman: Arkham Knight w wersji pozbawionej większości błędów i niedoróbek, które w czerwcu zmusiły wydawcę do wycofania gry z dystrybucji. Ukazała się także aktualizacja, przeznaczona dla osób, które miały nieszczęście nabyć ten tytuł wcześniej. Jednocześnie firma Warner Bros. sprawiła graczom sporą niespodziankę. W ramach przeprosin za poprzedni stan techniczny projektu jego posiadacze otrzymają do grudnia zestaw wszystkich poprzednich odsłon marki, czyli:

  1. Batman: Arkham Asylum GOTY
  2. Batman: Arkham City GOTY
  3. Batman: Arkham Origins
  4. Batman: Arkham Origins Blackgate

Co ciekawe, gry te otrzymają również osoby, które zakupią Batman: Arkham Knight do 16 listopada tego roku. Ponadto w ramach przeprosin twórcy pracują obecnie nad nowym darmowym zestawem wyzwań opracowanym specjalnie z myślą o społeczności fanowskiej. Dodatek ma zadebiutować w styczniu. Listę prezentów zamkną związane z marką przedmioty do Team Fortress 2, które zwyciężą w listopadowym konkursie zorganizowanym przez firmę Valve.

Przy okazji powrotu Batman: Arkham Knight do sprzedaży nie obyło się jednak bez kontrowersji. Zaktualizowana wersja poprawia większość najpoważniejszych błędów i ulepsza oprawę graficzną, ale wciąż nie jest ona perfekcyjnie dopracowana. Przykładowo, użytkownicy Windowsa 7 mogą mieć problemy przy dłuższych sesjach, ale z tym można sobie poradzić przez wyjście z gry i uruchomienie jej ponownie. Ponadto twórcy rekomendują posiadanie 12 GB pamięci RAM, gdyż to sprawi, że silnik nie będzie musiał podczas rozgrywki doczytywać danych z dysku twardego, co wydatnie zwiększa płynność.

Ponadto pewne kontrowersje wywołał fakt, że w usłudze Steam recenzje napisane na podstawie wcześniejszej wersji zostały oznaczone jako przedpremierowe. Opinie co do stosowności tej decyzji są podzielone. Niektórzy gracze argumentują, że przecież równie dobrze można by w ten sposób potraktować wszystkie inne produkcje, które otrzymały aktualizacje. Inni z kolei podnoszą, że różnice po patchu są tak duże, że stare oceny nie mają już większego zastosowania. Obiektywnie trzeba docenić fakt, że poprzednie recenzje nie zostały po prostu skasowane. Warto pamiętać, że Warner Bros. mogło również wypuścić ulepszone Batman: Arkham Knight jako odrębną pozycję i tym samym na nowej stronie w serwisie Steam stare oceny nie byłyby widoczne.

  1. Recenzja gry Batman: Arkham Knight na PS4 – Mroczny Rycerz nie rozczarowuje, ale i nie zaskakuje
  2. Batman: Arkham Knight – oficjalna strona gry