Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 czerwca 2015, 09:26

autor: Góral

Batman: Arkham Knight zadebiutował na PS4, XOne i PC-tach. Pojawiły się sterowniki dla kart AMD i Nvidia

Dziś w sklepach na całym świecie zadebiutowała wyczekiwana gra akcji Batman: Arkham Knight od studia Rocksteady. Tytuł dostępny jest na konsolach Xbox One, PlayStation 4 i komputerach PC, a ostatnia z wymienionych wersji doczekała się zaktualizowanych sterowników dla kart grafiki firm Nvidia i AMD.

Zapowiedziany w marcu 2014 roku Batman: Arkham Knight debiutuje dziś na konsolach Xbox One, PlayStation 4 oraz komputerach osobistych. Produkcję w wersji na PC-ty (Steam) kupicie w Polsce w cenach zaczynających się od około 110 zł (wydanie cyfrowe, w pudełku za około 130 zł). Natomiast użytkownicy konsol muszą przygotować się na wydatek rzędu 227 zł. Szczegółowe oferty rodzimych sprzedawców znajdziecie w ramce obok. Wraz z grą zadebiutował także pierwszy patch (wersja na urządzenie firmy Sony), poprawiający wydajność, stabilność działania, dodający kostium Original Batsuit, Rival Points i usprawianiący niektóre elementy rozgrywki, oprawy audio-wizualnej i nie tylko. To jednak nie wszystko, gdyż studio RockSteady zaktualizowało minimalne wymagania sprzętowe produkcji. W porównaniu do tych ujawnionych w kwietniu, wprowadzono właściwie tylko jedną zmianę – dodano do opisu kartę AMD Radeon HD 7950 z 3 GB pamięci. Pozostałe podzespoły pozostały bez zmian, więc do zabawy potrzeba:

  • Procesor: Intel Core i5-750, 2.67 GHz | AMD Phenom II X4 965, 3.4 GHz;
  • Karta grafiki: z obsługą bibliotek DirectX 11, układ pokroju NVIDIA GeForce GTX 660 (2 GB minimum) | AMD Radeon HD 7950 (3 GB minimum);
  • Pamięć: 6 GB RAM;
  • Twardy dysk: 45 GB wolnego miejsca;
  • System operacyjny: 64-bitowy Win 7 SP1, Win 8.1.
Batman: Arkham Knight – Człowiek Nietoperz dojechał na rynek. - Batman: Arkham Knight zadebiutował na PS4, XOne i PC-tach. Pojawiły się sterowniki dla kart AMD i Nvidia - wiadomość - 2015-06-23
Batman: Arkham Knight – Człowiek Nietoperz dojechał na rynek.
Batman: Arkham Knight w skrócie:
  • Gatunek: przygodowa gra akcji
  • Deweloper: Rocksteady Studios
  • Wydawca: Warner Bros. Interactive Entertainment
  • Platformy sprzętowe: PC, PS4, XOne
  • Data premiery 23 czerwca 2015 roku

Produkcja, jak informowaliśmy kilka dni temu, zebrała bardzo dobre oceny w najbardziej uznanych serwisach (w większości przypadku noty rzędu 9 – 10). Tytuł był ogrywany przez przedstawicieli mediów na PlayStation 4 i wydaje się, że wersja na komputery PC nie jest tak dobra, przynajmniej jeżeli chodzi o kwestie techniczne. Deweloper przyznał się, że posiadacze kart grafiki firmy AMD mogą borykać się z różnymi problemami, ale opublikowano już stosowną aktualizację sterowników, więc przed rozpoczęciem zabawy warto je najpierw zainstalować:

Pomimo tego, wiele recenzji użytkowników w sklepie Steam jest negatywnych. Gracze narzekają przede wszystkim na optymalizację (zarówno w przypadku układów Nvidii, jak i AMD) i blokadę animacji do 30 klatek (można ją wyłączyć modyfikując pliki gry). Niewykluczone jednak, że wiele z negatywnych recenzji zostało opublikowanych przed zaktualizowaniem sterowników. Warto poczekać więc na dalszy rozwój sytuacji.

TWOIM ZDANIEM

Masz problemy z wydajnością Batman: Arkham Knight na PC?

Ogromne, nie da się grać.
77,2%
Jak dla mnie jest ok.
15,2%
Trzyma te 30 FPS, szału nie ma.
7,6%
Zobacz inne ankiety