Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 czerwca 2015, 19:06

autor: Góral

Batman: Arkham Knight z pierwszymi recenzjami. Mamy wielki hit!

Na kilka dni przed premierą Batman: Arkham Knight na konsolach Xbox One, PlayStation 4 i komputerach PC, w Internecie pojawiły się recenzje produkcji. Zgodnie z oczekiwaniami, studio RockSteady stanęło na wysokości zadania, dostarczając znakomitą przygodową grę akcji.

Premiera Batman: Arkham Knight odbędzie się w najbliższy wtorek, ale dziś zeszło embargo na recenzje produkcji stworzonej przez studio RockSteady, więc warto sprawdzić, co mają do powiedzenia redaktorzy najważniejszych branżowych serwisów o wyczekiwanym projekcie. Na wstępie trzeba zaznaczyć, że deweloperzy nie zawiedli i dostarczyli znakomitą przygodową grę akcji. Jeżeli więc do tej pory wahaliście się z zakupem, to dzisiejsze wieści powinny nakłonić Was do zainwestowania pieniędzy. Ceny w Polsce zaczynają się od około 110 zł za wersję PC i od 227 zł za konsolowe wydanie. Oferty poszczególnych sprzedawców znajdziecie w ramce obok.

Wśród zalet recenzenci wymieniają mnóstwo elementów – od znakomitej oprawy graficznej i świetnie zaprojektowanego Gotham City, przez doskonały gameplay, system walki, który jest jeszcze lepszy, niż we wcześniejszych odsłonach, aż po emocjonującą fabułę. Z kolei wśród wad przewija się… batmobil. Pojazd Batmana jawił się jako jedna z ciekawszych nowinek i tak byłoby w rzeczywistości, ale raz, że jest zbyt często wykorzystywany podczas zabawy, przez co efekt „WOW” szybko opada, a dwa, że przeciw niemu wystawiono czołgi (a nawet bardzo dużo czołgów), co nie do końca pasuje do klimatu produkcji.

Pomimo drobnych potknięć, jest to jednak gra z najwyższej półki.

Batman: Arkham Knight z pierwszymi recenzjami. Mamy wielki hit! - ilustracja #1

Wybrane recenzje gry Batman: Arkham Knight:

Batman: Arkham Knight to czwarta odsłona serii Batman: Arkham, zapoczątkowanej w 2009 roku grą Batman: Arkham Asylum. Tym razem głównym przeciwnikiem Człowieka Nietoperza jest Scarecrow, wspomagany przez szereg innych złoczyńców, w tym jednego nowego – tytułowego Rycerza Arkham. Gameplay opiera się na tych samych zasadach, co wcześniej, w związku z czym trafiamy do otwartego świata, które oferuje rozmaite zadania i aktywności.