Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 czerwca 2015, 19:00

autor: Góral

E3 2015 - najciekawsze materiały wideo #1

Tegoroczne targi E3 za nami. W ostatnich dniach pokazano mnóstwo rozmaitych produkcji, w związku z czym postanowiliśmy wybrać kilkanaście prezentacji gier, które koniecznie powinniście sprawdzić.

E3 2015 - najciekawsze materiały wideo #1 - ilustracja #1

Tegoroczne targi E3 już za nami. Poszczególni wydawcy i deweloperzy po prostu zasypali nas rozmaitymi zapowiedziami, prezentacjami rozgrywki, zwiastunami CGI i kto wie czym jeszcze. W związku z tym postanowiliśmy wybrać z nich wszystkich kilkanaście najciekawszych materiałów wideo. Tego typu wiadomości znajdziecie u nas przez kilka następnych dni, a na dobry początek prezentujemy pięć pierwszych zwiastunów i prezentacji. Pamiętajcie także, że nie jest to żadne „TOP ileś tam” najlepszych gier targów, tylko pierwsza część zbioru ciekawych materiałów wideo, więc jeżeli dziś nie widzicie swojego ulubionego nagrania, to być może znajdziecie je w sobotę albo w niedzielę.

Fallout 4

Pisząc o tegorocznym E3, nie można pominąć gry Fallout 4. Na jedne produkcje czeka się mniej, na inne bardziej, ale „czwórka” to zupełnie inna liga. Co prawda Bethesda oficjalnie ujawniła tytuł kilkanaście dni przed targami w Los Angeles, ale dopiero na nich zaprezentowano fragmenty gameplayu oraz zdradzono szereg informacji. Powyższy materiał jest dość długi i nie łapie się do kategorii zwiastunów, ale dla Fallouta 4 można zrobić wyjątek.

Dishonored 2

Tak się jakoś złożyło, że konferencja firmy Bethesda była jedną z lepszych na targach E3, więc nic dziwnego, że do zestawienia załapała się jeszcze jedna produkcja z tej stajni. Mowa oczywiście o Dishonored 2 – kontynuacji niezwykle udanej gry z 2012 roku. Deweloperzy z Arkane Studios nie zamierzają iść na łatwiznę i udostępnią w przyszłym roku, kiedy to projekt zadebiutuje na rynku, dwie grywalne postacie – Emily Kaldwin, córkę zamordowanej cesarzowej i Corvo Attano, byłego ochroniarza jej matki. Rozgrywka nie będzie znacznie odbiegać od „jedynki”, więc otrzymamy miks skradanki i gry akcji, polany odrobiną fantastyki oraz sporą ilością steampunku. Krótko pisząc, będzie hit, a sam zwiastun też miażdży!

Dark Souls III

Dark Souls III to kolejna odsłona serii wymagających gier RPG akcji od studia From Software. Nie wiemy jeszcze o niej zbyt wiele, ale deweloperzy raczej nie zmienią diametralnie uwielbianej przez pokaźne grono graczy mechaniki rozgrywki. Tak czy siak, powyższy zwiastun nie jest najbardziej efektowny, ani najbardziej emocjonujący, ale ciężkiego, mrocznego klimatu odmówić mu nie można. Tytuł ukaże się na konsolach PlayStation 4, Xbox One i komputerach PC w 2016 roku.

Unravel

Po mrocznym Dark Souls pasuje się odprężyć przy niesamowicie uroczym Unravel. „Zaraz, zaraz. O czym Ty do mnie rozmawiasz?” – zapewne powiedzą niektórzy z Was i w sumie nic dziwnego, gdyż produkcja Coldwood Interactive mogła umknąć Waszej uwadze w zalewie głośnych tytułów, dlatego warto przedstawić ją w tym miejscu.

Pisząc w skrócie, będzie to platformówka 2,5D, w której pokierujemy szmacianym stworkiem o imieniu Yarny. Swoje rozwijane ciało bohater wykorzysta do pokonywania napotkanych przeszkód, a poszczególne lokacje inspirowane będą miejscami znajdującymi się w północnej Skandynawii. Całość przedstawiać ma się tak, jak na powyższym zwiastunie, czyli po prostu ślicznie.

Final Fantasy VII Remake

Na koniec pierwszego zestawienia z najciekawszymi materiałami wideo zostawiłem Final Fantasy VII Remake. W tym momencie mógłbym zakończyć niniejsze wywody, gdyż wiadomo o co chodzi, ale cholera, to remake Final Fantasy VII, czyli projekt, o którym fani słynnej serii jRPG marzyli od lat! Obecnie nie wiemy zbyt wiele na jego temat, potwierdzono jedynie, że w historii pojawią się dodatkowe wątki, rozgrywka zostanie nieco „uaktualniona”, ale główną atrakcją ma być nowa oprawa graficzna. Tytuł zadebiutuje w przyszłym roku najpierw na PlayStation 4.