Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 czerwca 2015, 10:45

autor: Adrian Werner

Deus Ex: Mankind Divided - obejrzyj 25-minutowy zapis prezentacji

W sieci pojawił się trwający 25 minut zapis prezentacji gry Deus Ex: Mankind Divided, który dobrze demonstruje, w jakim kierunku zmierza ten projekt.

Jedną z gwiazd tegorocznej edycji targów E3 okazała się gra Deus Ex: Mankind Divided. Jak mogliście wyczytać z opublikowanej wczoraj zapowiedzi, nasz redaktor wyszedł z pokazu tej produkcji zachwycony. Teraz sami możecie ocenić, czy projekt naprawdę wygląda tak obiecująco, dzięki opublikowanemu przez firmę Square Enix zapisowi prezentacji. Materiał trwa trochę ponad 25 minut i daje bardzo dobre pojęcie o tym, w jakim kierunku zmierzają autorzy.

Kampania rozpocznie się w 2029 roku i stanowić ma kontynuację wydarzeń z Deus Ex: Human Revolution. Autorzy zdecydowali, że kanonicznym zakończeniem tamtej gry jest to, w którym Adam Jensen zdecydował się opublikować wszystkie zgromadzone podczas śledztwa informacje. Skutki tego okazały się tragiczne i gracz wkroczy do wizji przyszłości, gdzie ludzie z cyberwszczepami są powszechnie dyskryminowani i spychani do gett.

Deus Ex: Mankind Divided - obejrzyj 25-minutowy zapis prezentacji  - ilustracja #2

Pod względem mechanizmów zabawy produkcja stanowić ma rozwinięcie pomysłów z Deus Ex: Human Revolution, ale jednocześnie twórcy nie pozostali głusi na głosy krytyczne. Przede wszystkim zmianie ulegną starcia z bossami, które mocno zaszły za skórę graczom preferującym skradankowe podejście. Tym razem zwycięstwo nie będzie wymagało zabicia tego typu przeciwników i całą kampanię da się ukończyć bez popełniania ani jednego morderstwa. Ciche realizowanie zadań ułatwią także pomocne gadżety, w tym ładunki tesli pozwalające razić prądem czterech wrogów jednocześnie czy tzw. Ścieżka Ikara, umożliwiająca teleportację na krótkie dystanse.

Nie tylko miłośnicy skradania otrzymają nowe zabawki. Dla osób preferujących bezpośrednie konfrontacje szykowany jest m.in. system ekspresowej zmiany typów amunicji oraz solidnie wzmocnione ofensywne cyberwszczepy, pozwalające np. na wystrzeliwanie z rąk Jensena dwóch ostrzy. Ponadto spore zmiany zajdą w oprawie graficznej. Przesiadka na nową generację konsol przyniesie oczywiście wyższy poziom detali, ale autorzy pozbyli się także wszechobecnego żółtego filtru z Deus Ex: Human Revolution.

Przypomnijmy, że Deus Ex: Mankind Divided powstaje z myślą o pecetach oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Premiera zaplanowana została na przyszły rok.

  1. Widzieliśmy Deus Ex: Mankind Divided – nadchodzi cyberpunkowy RPG o jakim marzyliśmy
  2. Deus Ex: Mankind Divided - kompendium wiedzy
  3. Deus Ex: Mankind Divided – oficjalna strona gry