Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 marca 2014, 17:34

Batman: Arkham Knight zapowiedziane! Mamy pierwszy zwiastun!

Firmy Warner Bros. Interactive Entertainment oraz DC Entertainment zapowiedziały dzisiaj czwartą odsłonę serii gier akcji z Mrocznym Rycerzem w roli głównej. Batman: Arkham Knight ukaże się jeszcze w tym roku, a prace nad tytułem prowadzi studio Rocksteady.

W SKRÓCIE:
  • Zapowiedziano Batman: Arkham Knight, czwartą i ostatnią odsłonę cyklu gier akcji, w których gracze wcielą się w postać Batmana.
  • Wśród nowości pojawi się m.in. Batmobil, którym będzie można zwiedzić Gotham City.
  • Gra ukaże się na PC, Xbox One i PlayStation 4.
  • Premiera – jeszcze w 2014 roku.

Choć plotki o czwartej odsłonie popularnych gier akcji spod znaku Batmana krążyły już od jakiegoś czasu, to chyba mało kto spodziewał się, że tak szybko zostaną potwierdzone. Firmy Warner Bros. Interactive Entertainment oraz DC Entertainment zapowiedziały dzisiaj Batman: Arkham Knight, czyli kolejną część serii opowiadającej o Mrocznym Rycerzu. Tym razem Batmanowi przyjdzie zmierzyć się ze Scarecrowem, który zorganizuje grupę super-złoczyńców. Wśród nich znajdą się m.in. Pingwin, Harvey „Dwie Twarze” Dent czy Harley Quinn. Prace nad tytułem musiały już od jakiegoś czasu trwać, gdyż – zgodnie z zapowiedzią – Batman: Arkham Knight ukazać ma się jeszcze w tym roku!

Nowa gra o Batmanie ucieszy na pewno fanów komiksów, a także miłośników poprzednich odsłon. Ważną informacją jest powrót studia Rocksteady do prac nad serią; zespół odpowiada za dwie pierwsze, wysoko oceniane odsłony. Pieczę nad trzecią – Batman: Arkham Origins – wydawcy powierzyli wewnętrznemu studiu WB Games Montreal, co niestety nie wyszło grze na dobre. Tytuł zebrał przeciętne oceny, a mimo wprowadzenia różnych usprawnień został uznany przez wielu za najsłabszą odsłonę.

Batman: Arkham Knight zapowiedziane! Mamy pierwszy zwiastun! - ilustracja #2

Prowadzić Batmobil? To pewnie marzenie niejednego z nas.

Ciekawie zapowiadają się nowości w serii – po raz pierwszy będziemy mieli możliwość zasiąść za sterami kultowego Batmobilu. Co więcej, za jego pomocą przyjdzie nam zwiedzić Gotham City wzdłuż i wszerz. Tak przynajmniej wynika z zapowiedzi twórców. Jak zostaną one zrealizowane – przekonamy się zapewne niedługo. Autorzy podkreślają, że Batman: Arkham Knight ma być ostatnią odsłoną serii.

Batman: Arkham Knight ukaże się jeszcze w 2014 roku na komputerach PC, a także konsolach nowej generacji – Xbox One oraz PlayStation 4. Przy zamówieniu gry w przedsprzedaży otrzymamy możliwość zagrania Harley Quinn.

Batman: Arkham Knight zapowiedziane! Mamy pierwszy zwiastun! - ilustracja #3Przerażający Scarecrow (Strach na Wróble), znany też pod swoim prawdziwym imieniem Jonathan Crane, jest jednym z mroczniejszych złoczyńców występujących w komiksach o Batmanie. Scarecrow pojawił się zarówno w filmowej trylogii Christophera Nolana (w jego postać wcielił się aktor Cillian Murphy), jak i w pierwszej odsłonie serii gier akcji – Batman: Arkham Asylum, a w kolejnych można było znaleźć nawiązania do jego postaci. Teraz triumfalnie powraca, jako przywódca grupy super-złoczyńców.