Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 marca 2014, 14:57

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Wieści ze świata (Fez, Warframe, Chivalry: Medieval Warfare) 4/3/14

Dziś piszemy m.in. o konkursie dla fanów Chivalry: Medieval Warfare, dacie premiery gry Fez na konsole z rodziny PlayStation, aktualizacji Warframe, a także o kolejnej zapowiedzi Shaq Fu 2. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Receiver

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto grę Receiver. Dzieło studia Wolfire Games można aktualnie nabyć 66% taniej. Produkcja kosztuje obecnie 1,69 euro (ok. 7 zł). Promocja zakończy się jutro o godzinie 19:00.

Chivalry: Medieval Warfare

Torn Banner Studios oraz Epic Games organizują konkurs Fortification, w którym gracze muszą stworzyć wymarzoną mapę w grze Chivalry: Medieval Warfare. W puli nagród znajduje się 25 tysięcy dolarów. Konkurs jest podzielony na dwie rundy – pierwsza zakończy się 1 maja bieżącego roku, a druga potrwa do 31 czerwca. Wszelkie szczegóły na temat zasad i organizacji zostały przedstawione na oficjalnej stronie internetowej.

Fez

Studio Polytron ogłosiło, że niezależna gra Fez ukaże się 26 marca w Europie w wersjach na PlayStation 4, PlayStation 3 oraz PlayStation Vita. Tytuł wspiera funkcje Cross-Buy oraz Cross-Save. Oznacza to, że raz zakupiona gra na jednej platformie będzie mogła zostać uruchomiona na każdej z trzech wymienionych konsol, z opcją przenoszenia save’ów pomiędzy nimi. Edycja na PlayStation 4 ma działać w rozdzielczości 1080p i 60 klatkach na sekundę, podczas gdy PlayStation 3 zaoferuje 720p i 30 klatek na sekundę. Posiadacze PlayStation Vita mogą liczyć na „płynną rozgrywkę”. Do tej pory Fez ukazał się na Xboksie 360 oraz PC.

Fez zmierza na konsole z rodziny PlayStation - Wieści ze świata (Fez, Warframe, Chivalry: Medieval Warfare) 4/3/14 - wiadomość - 2014-03-04
Fez zmierza na konsole z rodziny PlayStation

Warframe

Studio Digital Extremes udostępniło patcha Update 12 do gry Warframe w wersji na PlayStation 4. Aktualizacja wprowadza postać Zephyr, tryb Interception, nowe bronie oraz odświeżony interfejs użytkownika. Rozgrywka w Interception polega na przejmowaniu punktów rozlokowanych w różnych miejscach na mapie. Warframe to kooperacyjna strzelanka typu free to play, dostępna na PC i PlayStation 4.

Shaq Fu 2

Były amerykański koszykarz Shaquille O’Neal po raz kolejny zapowiedział kontynuację klasycznej gry Shaq Fu. Tym razem zrobił to za pośrednictwem wpisu na Twitterze. O kontynuacji Shaq Fu mówiło się już w zeszłym roku, a także w wywiadzie udzielonym przez byłą gwiazdę NBA. Przypomnijmy, że Shaq Fu to bijatyka wydana w 1994 roku m.in. na konsoli Nintendo SNES, reklamowana właśnie przez Shaquille’a O’Neala..

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

 1. StarDrive 2
 2. Psycho Pinball
 3. Pinball World
 4. Pinball Mania
 5. Fez
 6. The Incredible Adventures of Van Helsing II
 7. South Park: Kijek Prawdy
 8. forma.8
 9. Yoshi’s New Island

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier:

 1. forma.8 – trailer
 2. Carmageddon: Reincarnation – tech demo
 3. Zoo Tycoon – dziennik dewelopera #2
 4. The Last of Us: Left Behind – dziennik dewelopera #2
 5. Monochroma – gameplay
 6. inFamous: Second Son – reklama telewizyjna #2
 7. Titanfall – reklama telewizyjna – Life is Better with a Titan
 8. South Park: Kijek Prawdy – zwiastun na premierę (PL)
 9. Diablo III: Reaper of Souls – reklama telewizyjna (PL)