Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 marca 2014, 14:31

autor: Góral

Kroniki Valoranu - fanowska powieść oparta na League of Legends dostępna w formie słuchowiska

Na naszym forum dyskusyjnym pojawił się wątek poświęcony Kronikom Valoranu - fanowskiej powieści osadzonej w uniwersum gry MOBA League of Legends. Projekt tworzony jest przez naszego czytelnika, Ganisza, który udostępnia go w częściach także w ramach słuchowiska w serwisie YouTube.

Jeden z naszych czytelników pochwalił się na forum dyskusyjnym gry-online.pl, że pracuje nad powieścią Kroniki Valoranu, rozgrywającą się w uniwersum gry League of Legends od studia Riot Games. Projekt jest o tyle ciekawy, że autor postanowił przeobrazić go także w formę słuchowiska, którego prolog oraz pierwszy rozdział publikujemy poniżej. Jak czytamy w opisie nagrań w serwisie YouTube: „Kroniki Valoranu to autorska powieść w uniwersum League of Legends, która luźno nawiązuje do historii opisanej przez twórców. Wypełniam olbrzymie luki własną interpretacją świata, w której głównym bohaterem jest Reginald Ashram”. Warto zauważyć, że Ganisz nie zamierza poprzestać na dwóch materiałach i już zapowiedział kolejny rozdział słuchowiska, zatytułowany Pan Bólu.

Jeżeli po przesłuchaniu powyższych nagrań uważacie projekt Ganisza za coś intersującego, to zachęcamy do dzielenia się swoimi spostrzeżeniami i wskazówkami dla autora w specjalnym wątku na naszym forum.

League of Legends to sieciowa gra z gatunku MOBA, oparta na modelu biznesowym free-to-play. Jest to jedna z najpopularniejszych gier wideo z około 27 mln graczy dziennie. Produkcja ma też wielkie znaczenie na arenie e-sportowej, a zawodowi gracze zostali uznani przez rząd USA za profesjonalnych sportowców w połowie 2013 roku.