Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 lutego 2014, 19:05

autor: Ender

Zapowiedź nowego Batmana Arkham w marcu?

Studio Rocksteady, odpowiedzialne za gry Batman: Arkham Asylum i Batman: Arkham City, miało zaprosić wybranych dziennikarzy do swojej siedziby, gdzie przedstawiło im nad czym aktualnie pracuje. Według jednego z obecnych na spotkaniu, przekazane informacje i materiały zostaną oficjalnie ujawnione za niecały miesiąc.

Zapowiedź nowego Batmana Arkham w marcu? - ilustracja #1

Wiele wskazuje na to, że w marcu poznamy tytuł nowej gry brytyjskiego studia Rocksteady, a więc twórców dwóch pierwszych części serii Batman: Arkham. Informację tę zamieścił na Twitterze Jan Meijroos, jeden z holenderskich dziennikarzy, który miał zostać zaproszony przez producenta do jego siedziby na zamknięty pokaz przygotowywanego przez siebie tytułu. Meijroos napisał także, że przez najbliższy miesiąc nie może mówić o tym co zobaczył. Jego tweetjy opatrzone zdjęciem biura Rocksteady zostały już usunięte, ale użytkownikom forum NeoGAF udało się je zachować.

Praktyka organizowania prezentacji dla małego grona wybranych przedstawicieli mediów jest od dawana normą w branży, więc Meijroos jak najbardziej może mówić prawdę. Otwartym pytaniem pozostaje to – co takiego szykuje deweloper? Być może będziemy mieli do czynienia z kontynuacją Arkahm City, albo grą o jeszcze większych ambicjach. Niewykluczone, że zobaczymy np. całą Ligę Sprawiedliwości, w której skład wchodzi między innymi Superman, Flash i Wonder Woman. Ciekawe też czy tytuł zostanie przeznaczony także na platformy poprzedniej generacji czy też jedynie na PC, PlayStation 4 i Xboksa One.

Jeden z tweetów Meijroosa  - Zapowiedź nowego Batmana Arkham w marcu? - wiadomość - 2014-02-06
Jeden z tweetów Meijroosa

Przypomnijmy, że w 2009 roku Rocksteady zaskoczyło graczy przekazując w ich ręce jedną z najlepszych w historii gier z superbohaterami i Batmanem w roli głównej. Batman: Arkham Asylum zdobył wiele wyróżnień i nagród, w interesujący sposób przenosząc do wirtualnego świata postacie z komiksowego uniwersum DC. Zespół powtórzył swój sukces z drugą i znacznie obszerniejszą częścią cyklu – Batman: Arkahm City, która zagościła w sklepach w 2011 roku. Batman: Arkham Origins, a więc trzecia część serii, będąca prequelem dwóch pozostałych, została wydana w zeszłym roku i wbrew oczekiwaniom została przygotowana przez inny zespół deweloperów. Chociaż twórcy starali się skopiować sprawdzoną formułę poprzedników sztuka ta nie do końca im się powiodła, przez co sama gra zebrała mieszane opinie fanów.

  1. Oficjalna strona internetowa studia Rocksteady
  2. Oficjalna strona internetowa firmy Warner Bros Interactive Entertainment
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.