Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 lutego 2014, 14:45

autor: Sarge

The Order: 1886 ma działać w 30 klatkach na sekundę i rozdzielczości 1080p

Studio Ready at Dawn nie planuje stworzyć gry The Order: 1886 działającej w 60 klatkach na sekundę. Zamiast tego mamy dostać dopieszczoną oprawę graficzną w rozdzielczości 1080p i stałą animacją na poziomie 30 klatek. Gra ukaże się w tym roku wyłącznie na PlayStation 4, ale w najnowszym wywiadzie jeden z twórców nie wyklucza powstania w przyszłości wersji na inne platformy sprzętowe.

Ru Weerasuriya ze studia Ready at Dawn powiedział w wywiadzie dla serwisu Play3, że twórcy nadchodzącej gry The Order: 1886 celują w rozdzielczość 1080p i 30 klatek na sekundę. Na pewno bardzo cieszy fakt, że produkcja ma zaoferować jak najostrzejszy obraz. Z drugiej strony, zapewne pojawią się głosy zawodu osób pragnących płynności animacji na poziomie 60 klatek na sekundę. Ru Weerasuriya przedstawia jednak dość zrozumiałą argumentację takiej, a nie innej decyzji. Deweloper zdaje sobie sprawę, że 60 klatek na sekundę jest bardzo mile widziane w pierwszoosobowych strzelaninach czy bijatykach. Jest jednak zdania, że w grach akcji, w których akcję obserwujemy zza pleców postaci (tak jak w The Order: 1886) w zupełności wystarczy stałe 30 klatek.

The Order: 1886 to trzecioosobowa gra akcji w klimatach steampunkowych - The Order: 1886 ma działać w 30 klatkach na sekundę i rozdzielczości 1080p - wiadomość - 2014-02-06
The Order: 1886 to trzecioosobowa gra akcji w klimatach steampunkowych

W zamian twórcy będą mogli skupić się na maksymalnym dopieszczeniu oprawy w rozdzielczości 1080p. Przy wyznaczeniu animacji na poziomie 60 klatek na sekundę, studio Ready at Dawn z pewnością musiałoby zrezygnować z pewnych efektów graficznych. Zdecydowano się więc na stałe 30 klatek, które przy rozdzielczości 1080p wciąż ma robić duże wrażenie.

W tym samym wywiadzie Ru Weerasuriya potwierdził, że The Order: 1886 jest produkcją przeznaczoną wyłącznie dla jednego gracza. Oznacza to, że nie znajdziemy w niej żadnego trybu multiplayer – zarówno w postaci tradycyjnych potyczek sieciowych, jak i kooperacji z innymi graczami. Co ciekawe, twórca nie wyklucza wydania w przyszłości The Order: 1886 na inne platformy sprzętowe. Zaznacza jednocześnie, że w tej chwili trwają prace wyłącznie nad wersją na PlayStation 4. Jednak „jeśli kiedyś pojawi się możliwość przeniesienia systemu fizyki na inne platformy sprzętowe”, to twórcy być może z niej skorzystają.

The Order: 1886 to trzecioosobowa gra akcji utrzymana w klimatach steampunkowych, która w tym roku zadebiutuje wyłącznie na PlayStation 4. Dokładna data nie jest znana, choć mówi się o jesieni. Tytuł przedstawia alternatywną wizję epoki wiktoriańskiej, gdy ludzie zaczęli przechodzić dziwne mutacje i zamieniać się w przerażające potwory.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

The Order: 1886

The Order: 1886