Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 marca 2014, 19:35

autor: Ender

Murdered: Soul Suspect – oficjalna data premiery

Firma Square Enix podała dokładną europejską datę premiery gry Murdered: Soul Suspect. Produkcja ukaże się równocześnie na komputerach PC oraz konsolach Xbox 360, Xbox One, PlayStation 3 oraz PlayStation 4.

Akcja tytułu rozgrywa się w Salem, znanym z głośnego XVII-wiecznego procesu czarownic - Murdered: Soul Suspect – oficjalna data premiery - wiadomość - 2014-03-04
Akcja tytułu rozgrywa się w Salem, znanym z głośnego XVII-wiecznego procesu czarownic
Murdered: Soul Suspect w skrócie:
  1. Producent: Airtight Games (Quantum Conundrum, Dark Void)
  2. Wydawca: Square-Enix
  3. Gatunek: przygodowa gra akcji z elementami thrillera
  4. Tło fabularne: duch zamordowanego detektywa stara się wymierzyć sprawiedliwość swemu zabójcy
  5. Platformy docelowe: PC, PS3, X360, PS4, XONE
  6. Premiera: 3 czerwca 2014

Poznaliśmy konkretną datę premiery gry Murdered: Soul Suspect. Twórcy produkcji podzielili się tą informacją na oficjalnym blogu Square Enix. Tytuł trafi do europejskich sklepów i dystrybucji cyfrowej 3 czerwca tego roku. Debiut będzie miał miejsce równocześnie na konsolach Xbox 360, Xbox One, PlayStation 3 oraz PlayStation 4 i komputerach PC. Polskim dystrybutorem Murdered jest firma Cenega. Co ważne, w kraju będzie on dostępny w zlokalizowanej wersji na wszystkich docelowych platformach. Polski tytuł gry to Murdered: Śledztwo zza grobu. Przypomnijmy jeszcze, że zgodnie ze wstępnymi planami gra miała ukazać się tuż na początku roku. Z powodu chęci jej dopracowania debiut przesunięto ostatecznie o prawie sześć miesięcy.

Murdered: Soul Suspect to oryginalna przygodowa gra akcji, rozgrywająca się w amerykańskim miasteczku Salem. Gracze wcielają się w Ronana O’Connora, detektywa, który na samym początku zabawy zostaje brutalnie zamordowany. Bohater wraca jednak z zaświatów w postaci ducha, by rozwikłać zagadkę własnego zabójstwa. Model rozgrywki przypomina L.A. Noire i skupia się na pracy detektywistycznej. Wyciągamy wnioski na podstawie dostępnych poszlak, a gdy O’Connorowi uda się zebrać odpowiednią liczbę faktów, doprowadzimy do nieskomplikowanej mini-gry, dzięki której dosłownie odtworzymy przebieg wydarzeń. Gracze mogą korzystać przy tym z metod śledczych niedostępnych dla zwykłych śmiertelników. Należy do nich m.in. możliwość odczytywania myśli podejrzanych, a nawet kontrolowania niektórych ich poczynań.

  1. Widzieliśmy Murdered: Soul Suspect – duch rozwiązuje sprawę własnego zabójstwa
  2. Oficjalna strona gry Murdered: Soul Suspect