Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 marca 2014, 20:31

autor: Ender

The Walking Dead: Season Two – premiera drugiego epizodu pod tytułem A House Divided

Na komputerach PC zadebiutował dziś drugi epizod drugiego sezonu przygodówki The Walking Dead, która stworzona została przez studio Telltale Games. Jutro odcinek pojawi się również na konsoli Xbox 360. Jego europejska data premiery na PlayStation 3 nie jest jeszcze dokładnie znana.

Na kolejny odcinek możemy poczekać nawet do czerwca... - The Walking Dead: Season Two – premiera drugiego epizodu A House Divided  - wiadomość - 2014-03-04
Na kolejny odcinek możemy poczekać nawet do czerwca...

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami i prawie trzy miesiące po premierze pierwszego epizodu, w dystrybucji cyfrowej zadebiutował właśnie kolejny odcinek drugiego sezonu przygodówki The Walking Dead, zatytułowany A House Divided. Dziś pojawił się on komputerach PC oraz amerykańskich konsolach PlayStation 3, jutro zadebiutuje na Xboksie 360, natomiast w czwartek na Apple Store. Niestety, europejska data premiery na PlayStation 3 nie jest jeszcze dokładanie znana. To nie pierwszy raz gdy właściciele platformy Sony na naszym kontynencie muszą czekać dłużej na kolejną część gry studia Telltale Games. Twórcy winą za zaistniałą sytuację obarczają długotrwały proces certyfikacji przeprowadzany przez lokalny oddział Sony.

Warto również dodać, że na Steamie w tej chwili można kupić Season Pass gry z 33% zniżką, w cenie 15,40 euro (ok. 60 zł). Zakup wszystkich epizodów z góry jest jedyną formą zakupu produkcji dostępną na komputerach PC. Konsolowi gracze mogą dodatkowo zapłacić także za pojedyncze odcinki.

Przypomnijmy, że akcja The Walking Dead: Season Two jest bezpośrednią kontynuacją wydarzeń znanych z pierwszego sezonu. Gracze pokierują w nim losami znanej fanom serii Clementine, która stara się przetrwać w niegościnnym, pełnym niebezpieczeństw świecie. Jej życiu zagrażają nie tylko wszechobecne zombie, ale przede wszystkim inni ludzie. Na przebieg gry wpływ mają wybory dokonane w The Walking Dead: Season One oraz dodatku DLC 400 Days,

Na razie trudno rozsądzać kiedy zobaczymy trzeci epizod gry. Studio nie zapowiada żadnych konkretnych dat. Niewykluczone, ze będziemy musieli poczekać kolejne trzy miesiące. Telltale jest w tej chwili zajęte produkcją dwóch tytułów (The Walking Dead i The Wolf Among Us) oraz prowadzi wstępne prace nad kolejnymi dwoma. Są nimi Tales from the Borderlands (gra osadzona w świecie strzelanki RPG Borderlands) oraz Game of Thrones: A Telltale Games Series (produkcja oparta na licencji serialu telewizyjnego stacji HBO – Gra o Tron).

  1. Recenzja The Walking Dead: All That Remains – mocny początek drugiego sezonu
  2. Oficjalna strona serii The Walking Dead