Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 marca 2014, 08:18

autor: Góral

Tropico 5 ukaże się latem na PC i Xboksie 360

Firma Kalypso poinformowała, że wyczekiwana strategia ekonomiczna od studia Haemimont Games - Tropico 5 - ukaże się wczesnym latem bieżącego roku na komputerach PC i konsoli Xbox 360. Edycja dedykowana PlayStation 4 pojawi się później, a jeszcze w tym miesiącu rozpoczną się beta testy produkcji.

Tropico 5 zostało zapowiedziane w sierpniu 2013 roku. Firma Kalypso, będąca wydawcą produkcji studia Haemimont Games, zapowiedziała wtedy, że tytuł trafi na rynek w 2014 roku. Od tamtej pory nie mieliśmy żadnych informacji dotyczących daty premiery, ale w końcu uchylono rąbka tajemnicy – najnowsza strategia ekonomiczna zadebiutuje na konsoli Xbox 360 i komputerach osobistych wczesnym latem bieżącego roku. W późniejszym czasie El Presidente rozpocznie swoje rządy także na konsoli PlayStation 4. Jednocześnie opublikowano okładkę Tropico 5 oraz nowe materiały graficzne, ale to nie koniec niespodzianek dla fanów, gdyż na oficjalnej stronie gry możecie zapisać się do beta testów na komputerach PC. Rozpoczną się one jeszcze w tym miesiącu, jednak nie znamy dokładnego dnia startu.

Okładka Tropico 5 w wersji na komputery PC.
Okładka Tropico 5 w wersji na komputery PC.

Najnowsza odsłona popularnej serii strategicznej nie wywróci znanej i lubianej formuły do góry nogami. Gracz ponownie wcieli się w rolę El Presidente, który zarządza małym państewkiem znajdującym się na rajskiej wyspie. Do naszych zadań należeć będzie m.in. dbanie o potrzeby mieszkańców, rozwijanie przemysłu i technologii, rozbudowywanie miasta, handlowanie i nie tylko. Najważniejszą nowością ma być system dynastii - najwyższe stanowiska obsadzać będziemy członkami naszej rodziny, co zaowocuje cenną pomocą podczas sprawowania władzy.

Oprócz tego twórcy obiecują znaczne ulepszenia graficzne i inne kosmetyczne zmiany. Krótko pisząc, szykuje się po prostu tradycyjna kontynuacja, stworzona w myśl zasady „więcej i lepiej”, która powinna przypaść do gustu wszystkim fanom serii.

Tropico 5 umożliwi stawianie rozmaitych budowli. - Tropico 5 ukaże się latem na PC i Xboksie 360 - wiadomość - 2014-03-05
Tropico 5 umożliwi stawianie rozmaitych budowli.

Seria Tropico towarzyszy nam od 2001 roku, kiedy to na rynku ukazała się jej pierwsza odsłona, stworzona przez zespół PopTop Software. Kontynuacja, Tropico 2: Zatoka Piratów, powstała w studiu Frog City Software i trafiła na rynek w 2003 roku. Na „trójkę” czekaliśmy aż do 2009 roku. To właśnie od tej odsłony pieczę nad marką sprawuje ekipa Haemimont Games, pracująca dla firmy Kalypso.

Tropico 5 ukaże się latem na PC i Xboksie 360 - ilustracja #3
W Tropico 5 nie zabraknie ładnych widoków. - Tropico 5 ukaże się latem na PC i Xboksie 360 - wiadomość - 2014-03-05
W Tropico 5 nie zabraknie ładnych widoków.