Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 marca 2014, 09:43

autor: Góral

Goat Simulator - "symulator" kozy ukaże się 1 kwietnia na Steamie

Studio Coffee Stain, twórcy gry Goat Simulator, poinformowało na oficjalnej stronie produkcji, że ukaże się ona w sklepie Steam 1 kwietnia bieżącego roku. Na początku dostępna będzie tylko wersja dla systemu operacyjnego Windows, ale niewykluczone, że powstaną edycje dedykowane Linuksowi i komputerom Mac.

Goat Simulator wywoła uśmiech na niejednej twarzy. - Goat Simulator - "symulator" kozy ukaże się 1 kwietnia na Steamie - wiadomość - 2014-03-05
Goat Simulator wywoła uśmiech na niejednej twarzy.

Ujawniono datę premiery niecodziennej produkcji studia Coffee Stain - Goat Simulator. Tytuł ukaże się 1 kwietnia w sklepie Steam, jednak możecie go zamówić już dziś w ramach przedsprzedaży na oficjalnej stronie produkcji. Cenę pseudosymulatora kozy ustalono na 9,99 dolarów (około 30 zł) - w zamian otrzymamy produkcję opowiadającą o dzikim zwierzęciu, inspirowaną, uwaga, starymi grami skaterskimi (pierwsze odsłony serii Tony Hawk's). Oczywiście, nasza brodata podopieczna nie będzie jeździć na deskorolce, a my nie będzie wykonywać trików, ale założenia są takie same – przemierzanie miasta i nabijanie punktów (w tym przypadku poprzez niszczenie otoczenia i uprzykrzanie ludziom życia). Najlepsze wyniki osiągać ma się przez tworzenie kombosów, np. rozwalenie okna „wystrzelonym” wiaderkiem, podczas robienia backflipa. Bez dwóch zdań szykuje się unikalna gra.

O Goat Simulator dowiedzieliśmy się na początku zeszłego miesiąca, kiedy to twórcy wypuścili zabawny materiał filmowy z gry, która powstała z nudów. Okazało się, że z pozoru głupi i bezsensowny projekt chwycił. O „symulatorze” zrobiło się głośno w całym growym światku – pisały o nim największe serwisy, gracze wyrazili ogromne zainteresowanie, więc deweloper postanowił dopracować produkcję i wydać ją w ramach cyfrowej dystrybucji. Czekamy zatem na finalny efekt tego eksperymentalnego tytułu.

Goat Simulator - Coffee Stain Studios to szwedzki deweloper założony w 2010 roku. Pierwszą produkcją tego studia była gra logiczno-zręcznościowa I Love Strawberries na urządzenia mobilne, jednak prawdziwy sukces osiągnięto dzięki serii Sanctum - mieszance gatunków tower defense i FPS.