Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 marca 2014, 10:10

autor: Łukasz "luckie" Szliselman

Heroes of the Storm na 17-minutowym gameplayu – zobacz pełny mecz w nowej grze MOBA od Blizzarda

Studio Blizzard Entertainment zaprezentowało nagranie z pełnego meczu z wersji alfa Heroes of the Storm – swojej nowej produkcji typu MOBA. Rozgrywka toczy się na mapie Dragon Shire, gdzie gracze walczą o kontrolę nad kapliczkami pozwalającymi bohaterom zmieniać się w smoka.

Postaci znane z uniwersów Blizzarda będą miały charakterystyczne dla siebie zdolności - Heroes of the Storm na 17-minutowym gameplayu – zobacz pełny mecz w nowej grze MOBA od Blizzarda - wiadomość - 2014-03-05
Postaci znane z uniwersów Blizzarda będą miały charakterystyczne dla siebie zdolności

Wraz z rozpoczęciem zamkniętych testów alfa gry Heroes of the Storm, czyli nadchodzącej produkcji MOBA od studia Blizzard Entertainment, otrzymaliśmy szansę, by po raz pierwszy przyjrzeć się uważnie właściwej rozgrywce. Dyrektor gry, Dustin Browder, zaprezentował 17-minutowe nagranie z pełnego meczu na mapie Dragon Shire. Cechą szczególną tej areny są dwie kapliczki rozmieszczone po przeciwległych stronach – kontrolująca je drużyna może wykorzystać stojący pośrodku posąg, by tymczasowo zmienić jednego ze swoich bohaterów w siejącego popłoch smoka. Jest on znacznie potężniejszy i wytrzymalszy od pozostałych postaci, i choć przemiana trwa tylko kilkadziesiąt sekund, pojawienie się bestii na polu bitwy potrafi mocno namieszać w szeregach wroga. Zobaczcie sami!

Heroes of the Storm w skrócie
  1. Producent: Blizzard Entertainment
  2. Gatunek: MOBA (free-to-play)
  3. Cechy szczególne: bohaterowie popularnych uniwersów Blizzarda w jednej grze
  4. Data premiery: 2014 lub 2015 rok
  5. Platformy docelowe: PC

Wygląda na to, że już wkrótce Heroes of the Storm rzuci poważne wyzwanie League of Legends. Po stronie Blizzarda stoi ogromna renoma studia oraz jeszcze większa baza fanów. Przypominamy, że Heroes of the Storm umożliwi rozgrywkę najważniejszymi postaciami z gier Blizzarda, w tym Diablo, World of Warcraft czy StarCraft – miłośnicy tych tytułów z pewnością już nie mogą się doczekać, kiedy przyjdzie im się wcielić w Tyraela, Arthasa lub Kerrigan. Ponadto Heroes of the Storm zaoferuje ciekawe urozmaicenia na polach bitewnych, jak choćby widoczna w powyższym filmie przemiana w smoka. O kilku innych mapach i ich specjalnych właściwościach przeczytacie w tym miejscu.

Nie wiemy, kiedy dokładnie Heroes of the Storm zadebiutuje w pełnej wersji. Obecnie trwają zamknięte alfa-testy produkcji, do których, póki co, zapraszani są jedynie aktywni członkowie społeczności gier Blizzarda, przedstawiciele mediów branżowych oraz gracze z USA. Nie wiemy, czy testy rozszerzą się na pozostałe kontynenty. Nawet jeśli nie, to jest bardzo prawdopodobne, że Europejczycy zagrają przynajmniej w betę. Możemy się też spodziewać, że wkrótce napłyną do sieci kolejne materiały z gry, jako że alfa-testy Heroes of the Storm nie zostały objęte klauzulą poufności.

  1. Heroes of the Storm - Blizzard rusza na wojnę z League of Legends i Dotą
  2. Oficjalna strona gry Heroes of the Storm