Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 marca 2014, 21:02

autor: Ender

Heroes of the Storm – już niedługo startują zamknięte alfa-testy

Ruszają oficjalne testy-alfa gry Heroes of the Storm. Do zamkniętego kręgu testerów będą zapraszani wybrani gracze, na początek przede wszystkim ze Stanów Zjednoczonych. Alfa, która nie zostanie objęta klauzulą poufności, odda w ręce graczy wczesną grywalną wersję tytułu i przetestuje techniczne aspekty jego funkcjonowania.

Gra pozwoli nam przejąć kontrole nad najpopularniejszymi bohaterami produkcji Blizzarda - Heroes of the Storm – już niedługo startują zamknięte alfa-testy - wiadomość - 2014-03-03
Gra pozwoli nam przejąć kontrole nad najpopularniejszymi bohaterami produkcji Blizzarda

Na oficjalnej stronie Heroes of the Storm, produkcji z gatunku MOBA, której bohaterami są postacie z gier ze studia Blizzard, pojawiła się informacja o rozpoczynających się zamkniętych testach wersji alfa tytułu. Ich zadaniem będzie sprawdzenie technicznej, a także sieciowej infrastruktury przygotowanej z myślą o produkcji. Testerzy otrzymają dostęp do bardzo wczesnej lecz w pełni grywalnej wersji Heroes of the Storm, która co oczywiste posiada jeszcze szereg niedopracowanych elementów i potencjalnych błędów. Przypomnijmy przy okazji, że w ostatnim czasie alfa była testowana wewnątrz samego studia deweloperskiego

W tej chwili Blizzard zaczyna powoli wysyłać zaproszenia do udziału w alfie. W pierwszej kolejności wybierani są aktywni członkowie społeczności, przedstawiciele mediów, a także gracze ze Stanów Zjednoczonych. Stopniowo baza szczęśliwców będzie się powiększać, ale deweloperzy nie zdecydowali jeszcze czy zaproszą osoby spoza USA. Na tym etapie nie ma specjalnego formularza zgłoszeniowego. Potencjalnie testerzy muszą wyrazić chęć udziału w beta-testach Heroes of the Storm na swoim profilu Battle.net lub za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej.

Dobrą informacją dla osób, które nie mają szans na dostęp do gry jest to, że testy nie objęte zostaną klauzulą poufności. Oznacza to, że ich uczestnicy mogą dzielić się swobodnie wrażeniami oraz materiałami z rozgrywki. W najbliższym czasie nie zabraknie więc sposobności, by wyrobić sobie własną opinię o Heroes of the Storm.

Heroes of the Storm to sieciowa gra MOBA, która ma funkcjonować w modelu free-to-play. Bohaterami tytułu, który ukaże się wyłącznie na komputerach PC, są postacie z serii Warcraft, Starcraft oraz Diablo. Wszystkie mecze, rozgrywane na urozmaiconych arenach, mają trwać docelowo ok. 20 minut. Twórcy Heroes of the Storm zapowiadają przy tym, że położyli duży nacisk na prostotę mechaniki rozgrywki i systemu sterowania, co stanowi ukłon w stronę mniej doświadczonych miłośników gatunku MOBA. Jednocześnie miano jednak zadbać o kompleksowość dostępnych strategii i umiejętności oraz postawiono na ścisłą współpracę w grupie.

  1. Heroes of the Storm – oficjalna strona internetowa