Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 lutego 2014, 21:24

Goat Simulator – żart stał się rzeczywistością. Gra trafi na Steama

Goat Simulator to humorystyczny projekt szwedzkiego studia niezależnego CoffeeStain. Z żartu zrodziła się jednak prawdziwa gra, która jeszcze w tym roku trafi na Steama. Już teraz można zamawiać preordery, a zapewne znajdzie się sporo chętnych.

W SKRÓCIE:
  • Goat Simulator to żart studia CoffeeStain – absurdalny symulator kozy.
  • Projekt tak się spodobał, że gra ukaże się na Steamie.
  • Już teraz można składać preoredry w cenie 9,99 dolara (ok. 30 zł).

Niektóre pomysły wydają się tak absurdalne i niedorzeczne, że jedynym sensownym rozwiązaniem wydaje się… wprowadzenie ich w życie. Tak było z filmem Roberta Rodrígueza, Maczetą. Początkowo, fałszywa zapowiedź projektu powstała jako forma żartu, tak się jednak spodobała, że amerykański reżyser zrealizował ostatecznie ten projekt. Okazuje się, że podobnie może być i w branży gier komputerowych. Tydzień temu pisaliśmy o humorystycznym koncepcie szwedzkiego studia CoffeeStain – grze będącej symulatorem kozy. Jeden z naszych czytelników rozsądnie napisał w komentarzu: „Ale w przeciwieństwie do filmu Maczeta ten cały Goat Simulator nie będzie sprzedawany, nikt tego nie kupi, bo po co komu Goat Simulator?”. Czy komuś symulator kozy będzie potrzebny, ciężko powiedzieć, ale dowiemy się tego niedługo, gdyż gra trafi na Steama.

Przypomnijmy, że Goat Simulator powstał jako żart – pełen zabawnych błędów i dziwnej mechaniki projekt symulatora kozy stworzony, aby „odstresować po ciężkiej pracy”, jak to napisali Szwedzi z CoffeeStainStudios. Zakończenie tej historii zaskoczyło jednak nie tylko nas, ale i samych twórców.

W porządku Internecie, wygrałeś. Wygląda na to, że Goat Simulator to nasz kolejny projekt.

Goat Simulator jest niczym oldskulowa gra o jeżdżeniu na deskorolce, tylko że zamiast skejtem, jesteś kozą. A zamiast wykonywać akrobacje, niszczysz otoczenie – napisali twórcy.

  - Goat Simulator – żart stał się rzeczywistością. Gra trafi na Steama - wiadomość - 2014-02-11
 

W pewnym sensie trudno się dziwić studiu CoffeeStain. Dwa trailery Goat Simulator umieszczone przed tygodniem w serwisie YouTube zebrały już ponad 2,5 mln wyświetleń. Jeden z programów The Point, prowadzony przez popularnego dziennikarza Danny’ego O'Dwyera, został poświęcony właśnie temu projektowi. Na to wszystko z zaskoczeniem zareagował jeden z przedstawicieli szwedzkiego dewelopera: „No nie wierzę. Zapowiedź Goat Simulator zdobyła większą popularność niż wypuszczenie DLC do Sanctum 2”, czyli sztandarowego projektu niezależnego studia ze środkowej Szwecji.

Na świeżo powstałej stronie gry można zamówić preorder Goat Simulator w cenie 9,99 dolara (ok. 30 zł). Uwaga, gra pełna będzie jednak bugów, o czym przecież radośnie informują twórcy w powyższym trailerze. O to wszak chodzi – absurd staje się rzeczywistością.