Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 listopada 2021, 19:30

autor: Maycuzai

Zobacz Batmana na grafikach z anulowanego sequela Arkham Knight

Do sieci wypłynęły kolejne grafiki z anulowanego sequela Batman: Arkham Knight od studia WB Games Montreal, które obecnie pracuje nad zaplanowanym na przyszły rok Gotham Knights. Możemy na nich ujrzeć podstarzałego Batmana oraz jego domniemanego następcę.

Od ponownego przywdziania peleryny superbohatera w nadchodzącym Gotham Knights dzieli nas mniej więcej rok. Tym razem za produkcję nie odpowiada znane z trzonu serii Batman: Arkham studio Rocksteady, a deweloperzy z WB Games Montreal, którzy w 2013 roku wydali umiarkowanie ciepło przyjęte Batman: Arkham Origins. Jak się okazuje, ich kolejnym projektem pierwotnie wcale nie miało być Gotham Knights, lecz sequel Batman: Arkham Knight. Do sieci właśnie trafiły grafiki koncepcyjne z anulowanego projektu, prezentujące wygląd Mrocznego Rycerza:

Project Sabat jest anulowaną grą o Damianie Waynie jako Batmanie w roli głównej, za którą miało odpowiadać WB Games Montreal. Wygląda na to, że „wypłynęła” kolejna porcja grafik koncepcyjnych – tym razem autorstwa Gorana Bukvica. Prace te zgadzają się z przeciekami sprzed kilku lat, opisującymi wygląd produkcji.

Podziękowania dla użytkownika Reddita thebananapeeler2.

Damian Wayne w komiksach był synem Bruce’a Wayne’a i Talii al Ghul. Początkowo pełnił funkcję Robina, ale po rezygnacji jego ojca z roli Batmana – spowodowanej wiekiem, stąd broda na grafikach – przejął po nim pałeczkę w walce z inwazją na Gotham, zainicjowaną przez armię swojego dziadka, Ra'sa al Ghula.

Zobacz scenę po napisach z Arkham Knight – uwaga na spoilery!

Goran Bukvic był zatrudniony WB Games Montreal w środku 2016 r., a zatem prace nad anulowaną kontynuacją trwały już rok po premierze Arkham Knight. Co ciekawe, strój Batmana utrzymany w motywie czerwieni przypomina ten z serialu animowanego Batman Beyond. Całość współgra z poprzednimi grafikami, które wyciekły na przestrzeni lat:

Zobacz Batmana na grafikach z anulowanego sequela Arkham Knight - ilustracja #1
Źródło: ag.hyperxgaming.com
Zobacz Batmana na grafikach z anulowanego sequela Arkham Knight - ilustracja #2
Źródło: ag.hyperxgaming.com
Zobacz Batmana na grafikach z anulowanego sequela Arkham Knight - ilustracja #3
Źródło: ag.hyperxgaming.com

Co sądzicie? Bardziej przemawia do Was anulowany sequel Arkham Knight czy może kooperacyjne Gotham Knights? Premiera tego drugiego ma odbyć się w przyszłym roku. Produkcja zmierza na PC-ty, Xboxa Series X/S, PS5, Xboxa One oraz PS4.