Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 listopada 2021, 20:16

autor: ZieZie

Bethesda ma pomysł na Fallouta 5, lecz gry nie ujrzymy zbyt szybko

Todd Howard twierdzi, że Bethesda ma pomysł na grę Fallout 5. Na premierę jednak trzeba będzie trochę poczekać.

W skrócie:

  1. Todd Howard wspomniał w IGN Unfiltered, że Bethesda ma pomysł na kolejną część Fallouta.
  2. Tytuł znajduje się we wczesnej fazie przedprodukcji, więc przyjdzie nam na niego jeszcze długo poczekać.

Serwis IGN w swojej serii IGN Unfiltered z okazji 10-lecia Skyrima przeprowadził rozmowę z Toddem Howardem, głównym reżyserem i producentem wykonawczym w Bethesda Game Studios. W jej trakcie zostały poruszone między innymi kwestie przyszłości Starfielda, The Elder Scrolls oraz Fallouta. Odnośnie tego ostatniego Howard udzielił parę nowych informacji.

Zaprzeczył, gdy zapytano go o możliwość stworzenia kolejnej części owej kultowej serii przez innego dewelopera, na przykład Obsidian Entertainment. Stwierdził, że seria ta jest częścią DNA Bethesdy. Ponadto, choć nie może za bardzo rozmawiać o przyszłości, powiedział, że pracując co jakiś czas z innymi ludźmi, stworzył „one-pager” dla Fallouta 5.

Według definicji one-pager to jednostronicowy dokument, który poza podstawowymi informacjami, takimi jak tytuł, opisuje bardzo ogólnie, jaki jest pomysł na dany produkt.

Oznacza to, iż w tym momencie Bethesda jest na bardzo wczesnym etapie przedprodukcji owej gry i nic dziwnego, że nie został podany chociażby wstępny termin jej premiery. Biorąc pod uwagę, iż obecnie studio skupia swoje siły na produkcji Starfielda, a potem ma zająć się The Elder Scrolls VI, na kolejnego Fallouta przyjdzie nam jeszcze bardzo długo poczekać.