Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 listopada 2021, 20:24

autor: Adam Królak

Bloodborne spotyka... Pinokia - zobacz mroczny zwiastun Lies of P

Studio Round 8 wypuściło niezwykle efektowny trailer Lies of P, prezentujący gameplay z tej nadchodzącej gry typu soulslike. Możemy dzięki niemu podziwiać mroczne miasto Krat i pojedynki z różnorodnymi przeciwnikami.

Każdy z nas kojarzy bajkę o drewnianym pajacyku Pinokiu i o tym, jak stał się prawdziwym chłopcem. Południowokoreańskie Round 8 Studio postanowiło stworzyć nieco bardziej drastyczną i mroczną wersję tej opowieści w grze typu soulslike. Deweloper przygotował kolejny zwiastun Lies of P, który pokazuje efektowny gameplay.

Na zwiastunie widzimy Pinokia dzierżącego kilka rodzajów broni – od miecza, przez ogromne piły, na gigantycznych toporach kończąc. Główny bohater może także korzystać z gadżetów takich jak miotacz ognia lub hak z liną. Sposób poruszania się protagonisty i walka do złudzenia przypominają inne produkcje typu soulslike i łatwo dostrzec podobieństwa do dzieł studia FromSoftware. Trzeba jednak przyznać, że południowokoreańskie studio podeszło do tematu nowatorsko i z pomysłem. Kreacja świata oraz postaci stoi na wysokim poziomie, a mroczny klimat wręcz wylewa się z ekranu.

Trudno nie zauważyć ciepłego przyjęcia zwiastuna gry. Trailer na YouTube ma zdecydowaną przewagę pozytywnych ocen, a komentarze wskazują, że tytuł może odnieść sukces.

Ta gra wygląda jak superdziecko Devil May Cry, Sekiro i Bloodborne’a! – napisał Mattwolf.

Prezentuje się świetnie! Świat wygląda niezwykle klimatycznie, a walka naprawdę satysfakcjonująco. Będę miał ten tytuł na oku – skomentował Ali Asif.

Lies of P to gra RPG akcji w stylu Bloodborne lub Dark Souls, w której będziemy przemierzać opustoszałe miasto w poszukiwaniu pana Geppetto. Na naszej drodze staną różnego rodzaju monstra, ożywione lalki i mechaniczne stwory.

Na debiut przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Produkcja nie ma dokładnej daty premiery, ale twórcy zapowiedzieli, że powinna pojawić się w 2023 roku na PC, PS5 i XSX|S.

Adam Królak

Adam Królak

Pecetowiec, pasjonat starszych i zapomnianych produkcji z duszą (głównie gier RPG i strategicznych), w które grywa po dziś dzień. Często wraca też do gier 8-bitowych, w które zagrywał się w dzieciństwie. Chętnie podróżuje i uczy się języków. Interesuje się Azją z naciskiem na Indonezję, Japonię i Koree. Lubi kino azjatyckie, indonezyjską kuchnię i książki fantasy.

więcej