Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 9 listopada 2021, 18:40

Powstanie drugi sezon Squid Game; reżyser potwierdził kontynuację serialu

Squid Game doczeka się drugiego sezonu. Reżyser i scenarzysta Hwang Dong-hyuk potwierdził kontynuację kasowej produkcji Netflixa.

W skrócie:
  • Reżyser Hwang Dong-hyuk zapowiedział drugi sezon Squid Game.
  • Według wcześniejszych doniesień, oprócz pokazania poczynań Seong Gi-huna, kontynuacja może opowiedzieć historię tajemniczego Lidera.

Reżyser Squid Game w wywiadzie dla AP potwierdził, że powstanie drugi sezon najpopularniejszego obecnie serialu Netfliksa. Do tej pory Hwang Dong-hyuk jedynie wspominał o różnych pomysłach dotyczących ewentualnej kontynuacji. Tym razem otrzymaliśmy oficjalną zapowiedź, która na pewno uspokoi miliony fanów na całym świecie.

UWAGA! Poniżej możesz trafić na potencjalne spoilery.

Wywiad dla AP Entertainment przyniósł swego rodzaju przełom. Reżyser kasowej produkcji po raz pierwszy otwarcie potwierdził, że powstanie kontynuacja Squid Game. Niestety nie dowiedzieliśmy się zbyt wiele o tym, co czeka nas w kolejnej części. Projekt jest obecnie w fazie planowania i zarys fabularny znajduje się na razie tylko w głowie twórcy.

Było tyle nacisków, wymagań i oczekiwań wobec drugiego sezonu. Czułem, że nie pozostawiacie mi wyboru! Ale mogę zdradzić, że zostanie on zrealizowany. Mam go już w głowie. Obecnie znajduje się w fazie planowania. Myślę, że jest jeszcze zdecydowanie za wcześnie, aby powiedzieć, kiedy i jak powstanie. Ale mogę wam obiecać jedno: Gi-hun powróci i zrobi coś dobrego dla świata.

Hwang zdradził niedawno w wywiadzie dla The Times, że drugi sezon serialu mógłby ukazać historię tajemniczego Lidera. Pierwsza część opowiada nieco o nierównościach i rozwarstwieniu społecznym na przykładzie Gi-huna i reszty graczy. Z kolei sezon 2. mógłby bardziej skupiać się na kwestiach związanych z policją i problemami wokół niej.

Jeżeli miałbym tworzyć [drugi sezon – dop. red.], dotyczyłby on w większym stopniu Lidera. Uważam, że problem wokół policji i funkcjonariuszy nie jest zjawiskiem, które dotyka tylko Koreę. Widziałem w mediach, że podobne rzeczy dzieją się na całym świecie. To jest kwestia, którą chciałem podjąć w serialu. Może w drugim sezonie będę mógł ją bardziej rozwinąć.

Ukazanie historii Hwang In-ho i tego, w jaki sposób zyskał swoją pozycję, może być ciekawym zabiegiem. Oczywiście bazując na słowach reżysera, w kontynuacji nie zabraknie Seong Gi-huna. Wielu fanów liczy także na powrót niestrudzonego detektywa Hwang Jun-ho. Nie należy jednak spodziewać się, że produkcja szybko zagości na Netfliksie.