Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 października 2021, 17:13

autor: Artur Flaga

Netflix może stworzyć grę na podstawie Squid Game

W trakcie wywiadu z The Hollywood Reporter przedstawiciel Netflixa powiedział, że brane jest pod uwagę stworzenie gry na podstawie Squid Game.

Jak wszystkim dobrze wiadomo, nowy serial Netflixa pod nazwą Squid Game zyskał niezwykłą popularność. W tym dziele uczestnicy tytułowej gry walczą o przeżycie poprzez udział w różnego rodzaju dziecięcych zabawach (na przykład czerwone światło, zielone światło), aż do ostatniej żywej osoby. Nagrodą za przetrwanie jest ogromna suma pieniędzy. Koncept ten mógłby się naprawdę dobrze sprawdzić w growej odnodze gatunku battle royale. Zauważył to również Netflix, który jakiś czas temu potwierdził, że wkracza na rynek gier wideo.

W wywiadzie z serwisem The Hollywood Reporter Minyoung Kim, wicedyrektor kreatywny regionu Azja-Pacyfik w Netfliksie, powiedział:

Otrzymaliśmy przytłaczającą liczbę próśb w organizacji, od działu konsumenckiego i grupy growej po zespoły z innych narodów. Rolą mojego zespołu jest rozpatrzenie wszystkich tych możliwości, po to żeby stworzyć „mapę drogową” dla marki Squid Game. Spoglądamy na wiele różnych możliwości – gry, produkty konsumenckie i inne – by zdecydować, co możemy dostarczyć naszej widowni, aby zwiększyć jej radość oraz przywiązanie do naszych treści, dochowując jednocześnie wierności światu wykreowanemu przez twórców.

Zanim rzeczywiście zostanie dane zielone światło na stworzenie oficjalnej gry, fani mogą łatwo sprawdzić, czy taki koncept ma w ogóle prawo działać. Wystarczy zajrzeć do Robloxa, by zobaczyć, że fani serialu stworzyli masę gier, bardzo dokładnie odwzorowujących konkurencje, z którymi mieli do czynienia bohaterowie serialu. Nie należy jednak się za bardzo ekscytować możliwością zagrania w licencjonowaną grę Squid Game, ponieważ obecnie stworzenie takiego tytułu jest jedynie rozważane.