Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 września 2021, 15:06

autor: Qskan

Squid Game w Roblox - masa gier próbuje podpiąć się pod serial

Koreański serial Squid Game odnosi spore sukcesy na Netflixie, ale nie tylko. Produkcja ta doczekała się swoich własnych nieoficjalnych gier, które robią furorę na platformie Roblox.

Ostatnim serialowym przebojem Netflixa jest koreańska produkcja Squid Game. Została ona udostępniona 17 września i w ekspresowym tempie trafiła do top 10 seriali na owej platformie. Fabuła Squid Game skupia się na graczach, którzy z powodu kłopotów finansowych zdecydowali się na udział w śmiertelnie niebezpiecznej rozgrywce. Okazuje się, że serial jest hitem nie tylko na Netflixie. Bije rekordy popularności także na platformie z grami Roblox.

Roblox to darmowa platforma do kreowania własnych gier. W grze tworzymy swojego awatara, a potem w zasadzie możemy robić wszystko – konstruować własne interaktywne światy, wymyślać rozmaite gry itp. Roblox swoją kolorową estetyką trafia przede wszystkim do dzieci, ale osoby dorosłe również mogą znaleźć tam coś dla siebie.

Wzrost popularności serialu spowodował, że fanowskie produkcje oparte o gry i zadania pokazane w Squid Game zaczęły wyrastać jak grzyby po deszczu.

Squid Game w Roblox - masa gier próbuje podpiąć się pod serial - ilustracja #1
Po wpisaniu "Squid Game" w wyszukiwarkę Robloxa mamy z czego wybierać

W najbardziej popularne produkcje inspirowane koreańskim serialem zagrywają się setki tysięcy [sic!] graczy. Za przykład niech posłużą takie fanowskie produkcje, jak Hexa Game, gdzie w momencie pisania tych słów bawi się jednocześnie 25 tys. graczy, czy Fish Game (obecnie prawie 40 tys. osób na serwerze).

Poniżej przykład gameplayu jednej z gier. Konkurencje, które są tam przedstawione w dużej mierze przypominają dziecięce podwórkowe zabawy (np. koreańskie Zielone światło, czerwone światło to odpowiednik naszego Raz, dwa, trzy, baba jaga patrzy):

Tak duży udział produkcji bazujących na serialu może imponować, a jednocześnie skłaniać do przemyśleń – kto wie, może już niebawem śladem robloxowych twórców pójdą autorzy produkujący gry indie na Steama. W końcu podpięcie się pod czyjś sukces i pochwycenie jakiegoś trendu nieraz motywowało niezależnych deweloperów.

A jeśli interesuje Was sam serial, to zajrzyjcie tutaj, gdzie piszemy o rozmowie z reżyserem Squid Game, Hwang Dong-hyukiem, opowiadającym o szansach na ewentualną kontynuację produkcji.