Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 29 września 2021, 15:30

autor: Patryk Kubiak

Patryk Vega opublikował zwiastun w języku angielskim. Pitbull za granicą to Exodus

Exodus – taki tytuł będzie nosił Pitbull Patryka Vegi za granicą. Twórca opublikował właśnie angielskojęzyczny zwiastun nadchodzącego filmu.

Nowy Pitbull Patryka Vegi będzie podbijał świat pod tytułem Exodus. Film został nakręcony w dwóch wersjach językowych i – co ciekawe – dialogi po angielsku nagrali aktorzy występujący w obrazie. Jak się okazuje, nie mamy tu do czynienia z dubbingiem w tradycyjnym kształcie; będący na planie artyści nagrywali bowiem swoje kwestie w dwóch językach i to na tej bazie powstała międzynarodowa wersja kontynuacji jednej z najpopularniejszych w Polsce serii sensacyjnych. Zwiastun w języku angielskim możecie obejrzeć poniżej.

O nadchodzącym Pitbullu pisałem na Filmomaniaku na początku sierpnia, przy okazji premiery trailera w rodzimym języku. Wówczas zaskoczeniem było, że nowy obraz Vegi wydawał się – przynajmniej na kilkuminutowym wideo – nad wyraz grzeczny, pozbawiony nadmiernych, zbędnych wulgaryzmów.

Cieszył i nadal to robi powrót Andrzeja Grabowskiego do roli Jacka Goca, bo urodzony w Chrzanowie aktor (zazwyczaj) jest jednym z najjaśniejszych punktów produkcji o warszawskich policjantach Vegi. Z obydwu zwiastunów wynika, że dowiemy się więcej o przeszłości popularnego Gebelsa. W zapowiedziach widzimy też mistrza UFC w wadze półciężkiej Jana Błachowicza, który wcieli się w jednego z funkcjonariuszy. Prócz niego i Grabowskiego na ekranie zobaczymy m.in. Przemysława Bluszcza, Tomasza Dedka, Martę Malikowską czy Sebastiana Delę.

Pitbull premierę będzie miał 11 listopada tego roku. Z trailerów wynika, że będzie to niejako powrót kontrowersyjnego twórcy do korzeni serii, ponieważ prezentowane materiały wyglądają na mroczniejsze, bardziej kameralne i głębiej podchodzące do kreacji postaci względem tego, co mogliśmy oglądać w ostatnich latach w filmach Vegi. Czy tak będzie w istocie, czy jest to nadzieja pisana patykiem na wodzie, przekonamy się wkrótce.

  1. Patryk Vega podzielił się zwiastunem reżyserskim Small World
  2. Patryk Vega dostanie 6 mln złotych od PISF-u na filmy