Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 września 2021, 15:35

autor: Maycuzai

Blizzard usuwa odniesienia do byłego reżysera serii Overwatch

Kontrowersje związane z Blizzardem trwają w najlepsze. Odniesienie do byłego reżysera serii Overwatch - Jeffa Kaplana - zostało usunięte z nadchodzącego Overwatcha 2. Zdradzono również garść informacji na temat zmian w rozgrywce Bastionem.

Miesiąc temu pisaliśmy o przemianowaniu jednej z postaci z popularnego Overwatcha. Powodem decyzji był fakt, że bohater ten został nazwany na cześć dewelopera, którego chwilę wcześniej zwolniono za „nieprofesjonalne zachowanie”. Podobne działania mogliśmy zaobserwować także w World of Warcraft. Jak się właśnie okazało, usuwane są odniesienia nie tylko do pracowników zamieszanych w pozew Blizzarda (studia odpowiadającego za wyżej wymienione gry), ale również do deweloperów niewymienionych w żadnym z zarzutów. Firma wzięła teraz na celownik nawiązanie do Jeffa Kaplana na jednej z map z nadchodzącego Overwatcha 2.

Kaplan jest człowiekiem odpowiedzialnym za projekt świata World of Warcraft, później piastował także stanowisko głównego projektanta serii Overwatch, nim odszedł ze studia w kwietniu tego roku. W ostatnią sobotę Blizzard wypuścił nowy trailer długo wyczekiwanego Overwatcha 2, skupiający się na zmianach, które dotknęły postać Bastiona. Użytkownik Reddita o pseudonimie CeeLo38 zauważył na nim, że z nazwy pizzerii występującej na nowojorskiej mapie pozbyto się easter egga z odwołaniem do imienia projektanta.

Blizzard usuwa odniesienia do byłego reżysera serii Overwatch - ilustracja #1
Z szyldu pizzerii zniknęło słowo ,,Jephs". Źródło: Reddit.

Oprócz pizzerii, w grze zauważono wcześniej dwa inne nawiązania do Kaplana: kubek do kawy upamiętniający jego pierwszą wizytę w Starbucksie w firmie Blizzard, gdzie jego imię zostało błędnie zapisane jako „Jeph”, oraz kopię fikcyjnej książki The Green Hills of Stranglethorn – odniesienie do niesławnego questa w World of Warcraft, który Kaplan stworzył. Całkiem prawdopodobne jest zatem, że te również zostały wycięte.

Chociaż możliwe, że brak odniesienia jest spowodowany tym, iż trailer mógł zostać zrobiony na starszej wersji gry (easter egg został zauważony w trakcie majowej prezentacji tytułu), nim „Jeph” został dodany do nazwy pizzerii, to jednak sądząc po ostatnich działaniach Blizzarda, bardziej prawdopodobne jest, że ten swoisty „hołd” został celowo usunięty. Na ten moment niewiadomą pozostaje, co czeka inne odniesienia do pracowników w pierwszej części Overwatcha oraz innych grach Blizzarda i Activision.

Pizzerię można zaobserwować w okolicach pierwszej minuty zwiastuna. Co do samych zmian u Bastiona – główną nowością jest możliwość poruszania się w trybie wartownika, ale ze znacznym ograniczeniem jego prędkości. Zniknęła możliwość samonaprawy, zamiast której dodano granat przyklejający się do wrogów i odbijający od powierzchni. Nową umiejętnością specjalną (Ultimate) będzie możliwość przemiany w moździerz, pozwalająca zaznaczyć trzy miejsca na całej mapie, na które mają spaść pociski.

Oprócz Bastiona, zmiany dotknęły także Sombry – całkowicie przeprojektowano jej zdolność hakowania oraz podmieniono Ultimate. Ten zadaje teraz obrażenia przeciwnikom w wysokości 40% ich maksymalnego zdrowia. Pełne omówienie jej modyfikacji zostało zawarte w tym wideo. Overwatch 2 ukaże się na PC-tach, Xboxie One, PS4, a także Xboxie Series X|S oraz PS5. Data premiery nie została jeszcze ogłoszona.