Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 sierpnia 2021, 11:22

autor: Iltutmiś

World of Warcraft - z gry znikną nazwiska wybranych pracowników Blizzard

Wczoraj zespół odpowiedzialny za Overwatch poinformował, że postać McCree nazwana na cześć jednego z deweloperów zostanie przezwana. Dzisiaj kolejna drużyna spod skrzydeł Blizzard kontynuuje zmiany. Z World of Warcraft znikną niektóre znane imiona.

W SKRÓCIE:
  • Aktualizacja 9.1.5 do World of Warcraft: Shadowlands będzie dostępna do testowania już od przyszłego tygodnia.
  • Zgodnie w wypowiedzią rzecznika Blizzarda, z gry zostaną usunięte nawiązania do kontrowersyjnych deweloperów takich jak Jesse McCree, Luis Barriga czy Jon LeCraft.

Ledwo deweloperzy gry Overwatch poinformowali o zastąpieniu innym wyrazem nazwiska Jessego McCree, a zespół odpowiedzialny za rozwój znanego MMORPG World of Warcraft opublikował obietnice poprawy i „lepszego odzwierciedlenia wspólnych wartości”. Ogłoszenie jest krótkie i mało konkretne, w przeciwieństwie do tego związanego z Overwatch.

Informacja dotycząca przyszłości WoW-a głównie skupia się na aktualizacji rozgrywki w WoW Shadowlands i WoW Classic. Update 9.1.5 trafi na serwery testowe już w przyszłym tygodniu, a większość zmian będzie oparta na zbiorowych opiniach graczy, w tym tryb solo w wyspiarskich ekspedycjach.

[Aktualizacja – dop. red.] zawiera również usprawnienia poprawiające środowisko gry dla naszej społeczności, w tym dodatkowe zmiany w niektórych treściach, aby lepiej odzwierciedlały nasze wspólne wartości, lepszą widoczność wpływu waszych zgłoszeń nękania w grze oraz poważniejsze kary dla osób zaangażowanych w destrukcyjne zachowanie.

Nie do końca wiadomo, jak rozumieć wspomniane zmiany w zawartości. Sprawę postarał się wyjaśnić rzecznik Blizzarda w e-mailu dla PC Gamera. Zgodnie z treścią tej wiadomości, odniesienia do kontrowersyjnych deweloperów – Jessego McCree, Luisa Barrigi i Jona LeCrafta – zostaną usunięte z World of Warcraft. McCree był głównym projektantem poziomów w tym znanym MMORPG; jego nazwiskiem nazwanych zostało kilkoro NPC oraz jedno z miast w grze. Nazwiskiem Barrigi z kolei ochrzczono postać niezależną Senior Scrivener Barriga. Jon LeCraft zaś w grze pojawia się w nazwach takich postaci jak Crafticus MindBender czy Torturer LeCraft.

Tłem tych zmian jest rozwijająca się ciągle afera związana z niewłaściwym traktowaniem pracowników przez część deweloperów. McCree, Barriga, LeCraft czy były prezes Blizzarda J. Allen Brack opuścili firmę na skutek postawionych im zarzutów.