Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 sierpnia 2021, 13:03

Blizzard zmieni imię McCree z Overwatch z powodu niedawnej afery

Blizzard zamierza zmienić imię postaci znanej jako McCree w grze Overwatch. Powodem jest fakt, że ten bohater został nazwany na część dewelopera, którego niedawno zwolniono za nieprofesjonalne zachowanie.

Afera związana z molestowaniem seksualnym oraz mobbingiem w firmie Activision Blizzard nadal zbiera żniwo. Najnowszym tego przejawem okazała się zapowiedź zmiany imienia postaci McCree w grze Overwatch.

Powodem tego jest fakt, że bohater został tak nazwany na cześć Jesse’ego McCree, czyli weterana studia Blizzard, który do niedawna pracował jako główny projektant poziomów Diablo IV. Deweloper został kilka tygodni temu zwolniony przez wydawcę w związku ze wspomnianą aferą.

Jesse McCree, wraz z kilkoma innymi pracownikami Blizzard, był na niesławnym już zdjęciu zrobionym wewnątrz tzw. Apartamentu Billa Cosby’ego, czyli w pokoju hotelowym z czasów BlizzConu 2013. Miejsce to zastawiono butelkami z alkoholem, a główną ozdobą było zdjęcie komika, który już wtedy był publicznie oskarżany o gwałty.

Po tym jak nazwisko McCree pojawiło się w doniesieniach o molestowaniu i mobbingu w firmie Activision część fanów zaczęła domagać się zmiany imienia bohatera nazwanego na jego cześć. Zespół zajmujący się Overwatch postanowił spełnić te żądania. Deweloperzy tłumaczą, że inkluzyjność, równość i nadzieja są fundamentami, na których zbudowano uniwersum marki, stąd taka decyzja.

Na razie nie podano, jak będzie brzmieć imię bohatera. Konieczność jego zmiany opóźni jednak wprowadzenie nowej linii fabularnej dla tej postaci.

  1. Activision Blizzard z zarzutami o przemoc seksualną i mobbing w firmie
  2. Diablo 4 – główny projektant gry zwolniony przez Activision
  3. Activision Blizzard oskarżane o niszczenie dokumentów obciążających firmę
  4. Oficjalna strona gry Overwatch
  5. Recenzja gry Overwatch – Blizzard pozamiatał
  6. Overwatch – poradnik do gry