Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS4XONE
Okładka Overwatch 2 (PC)
OkładkaOverwatch 2 (PC)

Overwatch 2

Kontynuacja przebojowej sieciowej strzelanki studia Blizzard Entertainment z 2016 roku. Overwatch 2 oferuje zarówno potyczki PvP przeciwko innym graczom, jak i rozbudowane kooperacyjne PvE, w których łączymy siły z użytkownikami w starciach ze sztuczną inteligencją.

Akcji | FPP | science fiction | FPS | sieciowe | kooperacja | strzelanki | E3 2021

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Overwatch 2 Premiera

data nieogłoszona

PC PS4 XONE

Overwatch 2 to sieciowa strzelanka stanowiąca kontynuację przeboju z 2016 roku. Obie produkcje opracowało studio Blizzard Entertainment, mające na koncie również takie serie jak Warcraft, Starcraft czy Diablo.

Fabuła

Gra kontynuuje fabułę poprzedniej części i ukazuje dalsze losy tytułowej organizacji Overwatch oraz jej członków i przeciwników. Autorzy tym razem znacznie większy nacisk położyli na scenariusz, oferując bardziej rozbudowane historie i więcej wątków.

Mechanika

Tak jak pierwsza część, Overwatch 2 to strzelanka nastawiona na potyczki sieciowe. Wydarzenia obserwujemy z perspektywy pierwszoosobowej. Gra oferuje bogaty wybór bohaterów, z których każdy posiada unikalne uzbrojenie i zdolności specjalne.

W porównaniu z pierwszą częścią autorzy rozbudowali galerię bohaterów o nowe postacie, a weterani zostali gruntownie ulepszeni. Ponadto zabawę wzbogaca system rozwoju, pozwalający na odblokowywanie dodatkowych umiejętności.

Tryby gry

Produkcja oferuje zarówno rozgrywki przeciwko innym graczom (PvP), jak i tryb kooperacyjny (PvE), w którym musimy zmierzyć się ze sztuczną inteligencją.

Potyczki PvP nie zmieniły się mocno w porównaniu z pierwszą częścią. Dodano jedynie kilka postaci oraz map, jak również tryb Push, przypominający Eskortę: jedna strona musi bronić robota pchającego ładunek przez mapy, a zadaniem drugiej jest jego zniszczenie.

Znacznie większą nowością są starcia PvE, które w pierwszej części pojawiały się tylko z okazji specjalnych eventów. Maksymalnie czterech graczy łączy siły i walczy przeciwko hordom przeciwników sterowanych przez sztuczną inteligencję. Kooperacja odbywa się w ramach dwóch typów misji. Story Missions to rozbudowane fabularnie wyzwania, opowiadające ciekawe historie i oferujące imponujące interaktywne sekwencje. Z kolei Hero Missions to krótkie wyzwania zaprojektowane tak, aby można je było przechodzić wielokrotnie bez uczucia znużenia.

Kwestie techniczne.

Overwatch 2 może pochwalić się wyższym poziomem trudności oraz większą skalą potyczek.

Nietypowym elementem produkcji jest to, jak autorzy podeszli do kwestii poprzedniej części. Posiadacze pierwszego Overwatch otrzymują za darmo dostęp do wszystkich nowości PvP z Overwatch 2 i użytkownicy obu gier mogą bawić się wspólnie. Ponadto wszystkie postępy z „jedynki”, w tym przedmioty kosmetyczne, można przenieść do Overwatch 2. Natomiast zawartość PvE zarezerwowana jest tylko dla grających w sequel.

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Oczekiwania czytelników: 3,5 / 10 na podstawie 253 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Overwatch 2: 12+

PC
PS4
XONE