Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS4XONE
Okładka Overwatch 2 (PC)

Overwatch 2

Kontynuacja przebojowej sieciowej strzelanki studia Blizzard Entertainment z 2016 roku. Overwatch 2 oferuje zarówno potyczki PvP przeciwko innym graczom, jak i rozbudowane kooperacyjne PvE, w których łączymy siły z użytkownikami w starciach ze sztuczną inteligencją.

Akcji | FPP | science fiction | FPS | sieciowe | kooperacja | strzelanki

Okładka Overwatch 2 (PC)

data premiery gry:

data nieogłoszona

PC PS4 XONE
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Overwatch 2 to sieciowa strzelanka stanowiąca kontynuację przeboju z 2016 roku. Obie produkcje opracowało studio Blizzard Entertainment, mające na koncie również takie serie jak Warcraft, Starcraft czy Diablo.

Fabuła

Gra kontynuuje fabułę poprzedniej części i ukazuje dalsze losy tytułowej organizacji Overwatch oraz jej członków i przeciwników. Autorzy tym razem znacznie większy nacisk położyli na scenariusz, oferując bardziej rozbudowane historie i więcej wątków.

Mechanika

Tak jak pierwsza część, Overwatch 2 to strzelanka nastawiona na potyczki sieciowe. Wydarzenia obserwujemy z perspektywy pierwszoosobowej. Gra oferuje bogaty wybór bohaterów, z których każdy posiada unikalne uzbrojenie i zdolności specjalne.

W porównaniu z pierwszą częścią autorzy rozbudowali galerię bohaterów o nowe postacie, a weterani zostali gruntownie ulepszeni. Ponadto zabawę wzbogaca system rozwoju, pozwalający na odblokowywanie dodatkowych umiejętności.

Tryby gry

Produkcja oferuje zarówno rozgrywki przeciwko innym graczom (PvP), jak i tryb kooperacyjny (PvE), w którym musimy zmierzyć się ze sztuczną inteligencją.

Potyczki PvP nie zmieniły się mocno w porównaniu z pierwszą częścią. Dodano jedynie kilka postaci oraz map, jak również tryb Push, przypominający Eskortę: jedna strona musi bronić robota pchającego ładunek przez mapy, a zadaniem drugiej jest jego zniszczenie.

Znacznie większą nowością są starcia PvE, które w pierwszej części pojawiały się tylko z okazji specjalnych eventów. Maksymalnie czterech graczy łączy siły i walczy przeciwko hordom przeciwników sterowanych przez sztuczną inteligencję. Kooperacja odbywa się w ramach dwóch typów misji. Story Missions to rozbudowane fabularnie wyzwania, opowiadające ciekawe historie i oferujące imponujące interaktywne sekwencje. Z kolei Hero Missions to krótkie wyzwania zaprojektowane tak, aby można je było przechodzić wielokrotnie bez uczucia znużenia.

Kwestie techniczne.

Overwatch 2 może pochwalić się wyższym poziomem trudności oraz większą skalą potyczek.

Nietypowym elementem produkcji jest to, jak autorzy podeszli do kwestii poprzedniej części. Posiadacze pierwszego Overwatch otrzymują za darmo dostęp do wszystkich nowości PvP z Overwatch 2 i użytkownicy obu gier mogą bawić się wspólnie. Ponadto wszystkie postępy z „jedynki”, w tym przedmioty kosmetyczne, można przenieść do Overwatch 2. Natomiast zawartość PvE zarezerwowana jest tylko dla grających w sequel.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 3,3 / 10 na podstawie 218 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Overwatch 2

12+

Nowe informacje o Overwatch 2; zmiany w PvP, nowe mapy i umiejętności bohaterów
Nowe informacje o Overwatch 2; zmiany w PvP, nowe mapy i umiejętności bohaterów

wiadomość20 lutego 2021

Podczas panelu poświęconego Overwatch 2 poznaliśmy sporo nowych informacji na temat produkcji Blizzarda. Pokazano dwie mapy, ujawniono umiejętności pasywne bohaterów oraz zmiany w trybach gry.

Diablo 4 i Overwatch 2 najwcześniej w 2022 roku
Diablo 4 i Overwatch 2 najwcześniej w 2022 roku

wiadomość5 lutego 2021

Firma Activision Blizzard ogłosiła, że w tym roku nie mamy co liczyć na premiery gier Diablo 4 i Overwatch 2. Wkrótce ma zostać za to ujawniona odświeżona wersja klasycznej produkcji. Wiele osób obstawia, że chodzi o remake Diablo 2.

Overwatch 2 - premiera może nastąpić dopiero pod koniec 2021 roku
Overwatch 2 - premiera może nastąpić dopiero pod koniec 2021 roku

wiadomość21 grudnia 2020

Nowy artbook może sugerować, że na Overwatch 2 jeszcze sporo poczekamy. Wiele wskazuje na to, że gra ukaże się dopiero pod koniec przyszłego oku.

Overwatch 2 - przeciek sugeruje datę premiery
Overwatch 2 - przeciek sugeruje datę premiery

wiadomość19 października 2020

W sieci pojawił się wiarygodny przeciek, według którego w Overwatch 2 zagramy w lutym przyszłego roku.

BlizzOnline – przyszłoroczny BlizzCon będzie wirtualny
BlizzOnline – przyszłoroczny BlizzCon będzie wirtualny

wiadomość22 września 2020

Studio Blizzard Entertainment zapowiedziało BlizzOnline, czyli wirtualną imprezę, która ma nam zastąpić konwent BlizzCon.

PC
PS4
XONE