Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCXONEPS4
Okładka Overwatch 2 (PC)

Overwatch 2

Kontynuacja przebojowej sieciowej strzelanki studia Blizzard Entertainment z 2016 roku. Overwatch 2 oferuje zarówno potyczki PvP przeciwko innym graczom, jak i rozbudowane kooperacyjne PvE, w których łączymy siły z użytkownikami w starciach ze sztuczną inteligencją.

Akcji | FPP | science fiction | FPS | sieciowe | multiplayer | kooperacja | strzelanki

Okładka Overwatch 2 (PC)

data premiery gry:

data nieogłoszona

PC PS4 XONE

Overwatch 2 to sieciowa strzelanka stanowiąca kontynuację przeboju z 2016 roku. Obie produkcje opracowało studio Blizzard Entertainment, mające na koncie również takie serie jak Warcraft, Starcraft czy Diablo.

Fabuła

Gra kontynuuje fabułę poprzedniej części i ukazuje dalsze losy tytułowej organizacji Overwatch oraz jej członków i przeciwników. Autorzy tym razem znacznie większy nacisk położyli na scenariusz, oferując bardziej rozbudowane historie i więcej wątków.

Mechanika

Tak jak pierwsza część, Overwatch 2 to strzelanka nastawiona na potyczki sieciowe. Wydarzenia obserwujemy z perspektywy pierwszoosobowej. Gra oferuje bogaty wybór bohaterów, z których każdy posiada unikalne uzbrojenie i zdolności specjalne.

W porównaniu z pierwszą częścią autorzy rozbudowali galerię bohaterów o nowe postacie, a weterani zostali gruntownie ulepszeni. Ponadto zabawę wzbogaca system rozwoju, pozwalający na odblokowywanie dodatkowych umiejętności.

Tryby gry

Produkcja oferuje zarówno rozgrywki przeciwko innym graczom (PvP), jak i tryb kooperacyjny (PvE), w którym musimy zmierzyć się ze sztuczną inteligencją.

Potyczki PvP nie zmieniły się mocno w porównaniu z pierwszą częścią. Dodano jedynie kilka postaci oraz map, jak również tryb Push, przypominający Eskortę: jedna strona musi bronić robota pchającego ładunek przez mapy, a zadaniem drugiej jest jego zniszczenie.

Znacznie większą nowością są starcia PvE, które w pierwszej części pojawiały się tylko z okazji specjalnych eventów. Maksymalnie czterech graczy łączy siły i walczy przeciwko hordom przeciwników sterowanych przez sztuczną inteligencję. Kooperacja odbywa się w ramach dwóch typów misji. Story Missions to rozbudowane fabularnie wyzwania, opowiadające ciekawe historie i oferujące imponujące interaktywne sekwencje. Z kolei Hero Missions to krótkie wyzwania zaprojektowane tak, aby można je było przechodzić wielokrotnie bez uczucia znużenia.

Kwestie techniczne.

Overwatch 2 może pochwalić się wyższym poziomem trudności oraz większą skalą potyczek.

Nietypowym elementem produkcji jest to, jak autorzy podeszli do kwestii poprzedniej części. Posiadacze pierwszego Overwatch otrzymują za darmo dostęp do wszystkich nowości PvP z Overwatch 2 i użytkownicy obu gier mogą bawić się wspólnie. Ponadto wszystkie postępy z „jedynki”, w tym przedmioty kosmetyczne, można przenieść do Overwatch 2. Natomiast zawartość PvE zarezerwowana jest tylko dla grających w sequel.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 3 / 10 na podstawie 167 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Overwatch 2

12+

Scenarzysta serii Overwatch odchodzi z Blizzarda
Scenarzysta serii Overwatch odchodzi z Blizzarda

wiadomość12 marca 2020

Michael Chu poinformował o swoim odejściu z Blizzard Entertainment. Główny scenarzysta serii Overwatch opuszcza firmę po prawie 20 latach, ale wciąż chce tworzyć historie do gier wideo.

Czy to koniec Blizzarda? Piąty odcinek Friendly Fire Podcast
Czy to koniec Blizzarda? Piąty odcinek Friendly Fire Podcast

wiadomość14 lutego 2020

W kolejnym odcinku Friendly Fire Podcast głównym tematem jest Blizzard. Wspominamy ich pierwsze gry, wybieramy największe hity i zastanawiamy się, co dalej. Czy ostatnie wtopy to tylko potknięcia, czy zapowiedź upadku?

Overwatch 1 i 2 prędzej czy później będą miały jeden klient
Overwatch 1 i 2 prędzej czy później będą miały jeden klient

wiadomość8 listopada 2019

W rozmowie z dziennikarzami portalu Kotaku Jeff Kaplan odnotował, że obydwie części Overwatch prędzej czy później będą działały w oparciu o ten sam klient. Przyznał też, że to właśnie kontynuacja jest powodem, dla którego pierwsza gra otrzymuje obecnie mniej nowej zawartości.

Data premiery Overwatch 2 może zostać podana dopiero za rok
Data premiery Overwatch 2 może zostać podana dopiero za rok

wiadomość4 listopada 2019

W czasie BlizzConu 2019 zapowiedziany został Overwatch 2, czyli sequel sieciowego FPS-a z 2016 roku. Jak się okazuje, na debiut tytułu przyjdzie nam jeszcze poczekać. Reżyser produkcji - Jeff Kaplan – przyznał, że ogłoszenie daty premiery gry może nastąpić nawet w czasie przyszłorocznej edycji imprezy.

Prawie 2 godziny gameplayu z Overwatch 2
Prawie 2 godziny gameplayu z Overwatch 2

wiadomość3 listopada 2019

W sieci pojawił się trwający prawie dwie godziny gameplay z gry Overwatch 2. Materiał pochodzi z BlizzConu i prezentuje rozgrywkę PvP z nowej sieciowej strzelanki firmy Blizzard.

PC
PS4
XONE