Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać Artykuły PREMIUM

Publicystyka

Źródło fot. Focus Entertainment / Activision Blizzard
i
Publicystyka 1 października 2022, 13:26

Gry października 2022 - miesiąc bez kasztanów

Jesień już za oknem, jakoś tak zimno i smutno się zrobiło. Dlatego pora zabunkrować się przed komputerem lub konsolą, aby przetrwać ten szarobury czas przed dobrą grą. Październik pod tym względem nie zawiedzie - na brak premier nie ponarzekacie!

Spis treści

Jesieniary, wróżbiary i żabiary się aktywują, bo w końcu rozpoczęła się najbardziej kolorowa pora roku. Dla graczy październik również powinien być obfity, i to nie tylko w kasztany. Miesiąc ten pełen jest mniejszych lub większych premier, więc każdy ma szansę znaleźć coś dla siebie. A że pogoda za oknem nie zachęca do wychodzenia, z pewnością uda Wam się spędzić przynajmniej godzinkę przy ulubionej grze! Nie zapomnijcie oczywiście kubka z „kakałkiem”, to ważne!

Overwatch 2

fot. Overwatch 2, Blizzard Entertainment, 2022

Data premiery: 4 października 2022

INFORMACJE

  1. Gatunek: gra akcji
  2. Platformy: PC, PS4, XOne, PS5, XSX/S, Switch
  3. Przybliżona cena: za darmo

Kontynuacja, która jest aktualizacją

PR Overwatcha 2 to prawdziwa karuzela emocji i zastanawiam się, czy Blizzard zrobił to celowo, czy po prostu stracił panowanie nad sytuacją. Ostatecznie kontynuacja gry będzie po prostu jej dużą aktualizacją, która dodatkowo zmieni model biznesowy na free-to-play. Jakby tego było mało, nie jest to premiera, a jedynie wczesny dostęp, a o kampanii fabularnej, czyli trybie PvE, wiemy tyle, że nic nie wiemy. Póki co więc musi nam wystarczyć rywalizacja w ramach PvP.

Za darmo to uczciwa cena

Overwatch 2 udostępniony zostanie za darmo, a przynajmniej jego moduł rywalizacyjny, więc nie ma co narzekać, tylko warto samemu sprawdzić, czy Blizzard faktycznie ulepszył oryginał. Kontynuacja zmniejsza liczbę bohaterów w drużynie, stawia na większą dynamikę, ulepsza nieco grafikę, ale nie wywraca rozgrywki do góry nogami. To jednak może w zupełności wystarczyć, by zachęcić do gry. Zwłaszcza że battle royale chyba już wszystkim wyszło bokiem.

  1. Więcej o grze Overwatch 2

Nasze oczekiwania

Czy „dwójeczka” dopisana do Overwatcha, oprócz paru drobnych zmian i nowości, gwarantuje grze drugie życie? Nie byłbym tego taki pewien, ale z pewnością procesowi rewitalizacji pomoże przejście gry na model free-to-play z mało inwazyjnymi mikropłatnościami. Fajnie będzie wrócić na trochę do tego świata i tych postaci, by znów zostać zwyzywanym od noobów przez tryhardów Hanzo czy Smugi. Liczę tylko, że Blizzard nie zrezygnuje za szybko z regularnego aktualizowania gry i nie pogrzebie jej przy pierwszym dołku jak Heroes of the Storm.

Karol Laska

Patryk Manelski

Patryk Manelski

Chciał być informatykiem, potem policjantem, a skończyło się na „dziennikarzeniu” na UŚ. Tam odkrył, że można połączyć pasję do grania z pisaniem. Następnie bytował w kilku redakcjach, próbując przekonać wszystkich, że gry MMO są najlepsze na świecie. Tak trafił do działu publicystyki na GOL-u, gdzie niestrudzenie kontynuuje swoją misję – bez większych sukcesów. W przerwach od walenia z axa hoduje cyfrowe pomidory, bawiąc się w wirtualnego farmera. Nie mając własnego ogródka, zadowala się opieką nad drzewkiem bonsai. Kręci go też jazda na rowerze, zaś czytać lubi mangę i fantastykę. A co najważniejsze, pochodzi z Sosnowca, gdzie zresztą mieszka i z czego jest dumny!

więcej

TWOIM ZDANIEM

Na którą grę października 2022 czekasz najbardziej?

Gotham Knights
7%
Overwatch 2
3,2%
VIctoria 3
7,2%
Mount and Blade 2: Bannerlord
8%
A Plague Tale: Requiem
35,4%
Call of Duty: Modern Warfare 2
12,3%
The Last Oricru
3,2%
Scorn
6,6%
Mario + Rabbids: Sparks of Hope
2%
New Tales from the Borderlands
1,6%
Persona 5 Royal
4%
Uncharted: Kolekcja Dziedzictwo złodziei
7,8%
Bayonetta 3
2%
Zobacz inne ankiety
Premiery gier - grudzień wcale nie mrozi, tylko oddaje
Premiery gier - grudzień wcale nie mrozi, tylko oddaje

Koniec roku może i nie oferuje głośnych premier, ale zamiast tego serwuje pakiet przyjemnych produkcji, dobrze podsumowujących ostatnie dwanaście miesięcy. Rok 2022 można bowiem zaliczyć do udanych, a grudzień kończy go w dobrym stylu.

Gry listopada 2022 - najgorętszy miesiąc roku?
Gry listopada 2022 - najgorętszy miesiąc roku?

Jeśli Wam zimno, rzućcie okiem na gry, które debiutują w tym miesiącu – od razu zrobi się Wam cieplej! Listopad wypełniony jest po brzegi głośnymi tytułami, ale również tymi mniejszymi, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Nawet największe marudy!

11 ciekawych gier MMORPG, w które zagramy w 2022 roku lub później
11 ciekawych gier MMORPG, w które zagramy w 2022 roku lub później

Gatunek MMORPG wciąż czeka na swój renesans. Nadchodzące produkcje prawdopodobnie nie zrewolucjonizują rynku, chociaż kilka z nich może okazać się przyjemną alternatywą dla leciwych już klasyków. Wszystkim nam przyda się powiew świeżego powietrza!