Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Victoria 3 (PC)
OkładkaVictoria 3 (PC)

Victoria 3 PC

Trzecia odsłona kultowej serii strategii historycznych autorstwa studia Paradox Interactive. Victoria 3 przenosi gracza do XIX wieku podczas epoki kolonialnej. Gracz ma za zadanie poprowadzić jedno z wielu dostępnych państw do wielkości.

Strategiczne | ekonomiczne | RTS | XIX wiek | Xbox Game Pass

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Victoria 3 Premiera PC

data nieogłoszona

producent: Paradox Development Studio wydawca: Paradox Interactive Strona oficjalna

Angielskie napisyAngielskie napisy

Victoria 3 to długo wyczekiwana trzecia odsłona serii strategii historycznych studia Paradox Interactive. Tytuł zabiera gracza do XIX wieku naszej ery, w czasy epoki kolonialnej. W grze przejmujemy kontrolę nad jednym z wielu państw, prowadząc je do wielkości.

Mechanika

W porównaniu do innych strategii Paradoxu Victoria 3 kładzie duży nacisk na ekonomię. Rozgrywka trzyma się schematu często widywanego w grach tej firmy. Gra toczy się w czasie rzeczywistym, mamy jednak dostęp do pauzy, którą aktywujemy podczas zarządzania naszym państwem. Znaczącym elementem rozgrywki jest kolonizowanie nieposiadanych przez nikogo ziem i zdobywanie większej ilości terytorium. Gra nie posiada z góry określonego celu. Wyłącznie od gracza zależy czy będzie skupiał się na ekonomicznym rozwoju, dominacji kolonialnej lub podboju militarnym.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Oczekiwania czytelników: 8.8 / 10 na podstawie 26 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Victoria 3: 12+