Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Victoria 3: Voice of the People (PC)
OkładkaVictoria 3: Voice of the People (PC)

Victoria 3: Voice of the People PC

Pierwsze duże rozszerzenie do strategii zatytułowanej Victoria 3. Największą nowością wprowadzoną w Victoria 3: Voice of the People są społeczni agitatorzy szukający posłuchu wśród naszych obywateli, z którymi możemy współpracować lub toczyć mniej lub bardziej zaciekłe „wojny”.

To jest dodatek do gry Victoria 3.

Strategiczne | ekonomiczne | RTS | XIX wiek

Victoria 3: Voice of the People Premiera PC

22maja2023

Steam

22maja2023

producent: Paradox Development Studio wydawca: Paradox Interactive Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisyAngielskie napisy

Gry podobne do Victoria 3: Voice of the People

Crusader Kings III

Europa Universalis IV

Medieval II: Total War

Victoria 3: Voice of the People jest pierwszym dużym rozszerzeniem do wydanej w 2022 roku gry strategicznej pod tytułem Victoria 3. Add-on został opracowany przez autorów podstawowej wersji gry, czyli wyspecjalizowany w tym gatunku zespół Paradox Development Studio.

Fabuła

Victoria 3: Voice of the People koncentruje się na zmaganiach pomiędzy reformatorami, reakcjonistami i rewolucjonistami, walczącymi o posłuch wśród ludu. W trakcie zabawy trafiamy w sam środek tego XIX-wiecznego tygla i tylko od nas zależy, w jakim kierunku zdecydujemy się popchnąć ustrój kontrolowanego przez nas państwa.

Mechanika

Największą nowością wprowadzoną w dodatku Victoria 3: Voice of the People jest 60 społecznych agitatorów, którzy mogą znaleźć posłuch wśród naszych obywateli. W zależności od wybranej przez nas ścieżki, agitatorzy mogą przeszkadzać lub pomagać nam w realizacji przyświecających nam celów. Tych, którzy mają do nas nieprzychylne nastawienie, możemy spróbować przeciągnąć na swoją stronę (pozwalając im na swobodną działalność bądź zapewniając im intratne stanowiska) lub wygnać poza granice swojego państwa. Co ciekawe, to ostatnie mogą zrobić ze swoimi wrogami przywódcy innych krajów, co, jeśli reprezentowane przez nich poglądy zgadzają się z naszymi, możemy wykorzystać na własną korzyść, zapraszając ich do siebie. Mowa przy tym o autentycznych postaciach historycznych, jak niemiecka socjalistka Róża Luksemburg, włoski twórca narodu Giuseppe Mazzini czy amerykański abolicjonista John Brown.

Ponadto opisywany dodatek wprowadza nowe wydarzenia, decyzje oraz wpisy w dzienniku, które pozwalają nam lepiej poznać burzliwą historię Francji, począwszy od czasów dynastii Burbonów, przez II Cesarstwo Francuskie, skończywszy na III Republice Francuskiej.

Kwestie techniczne

Na potrzeby rozszerzenia Victoria 3: Voice of the People przygotowano oryginalny interfejs inspirowany stylem secesyjnym, nowe grafiki francuskich budynków, unikalne animacje dla rewolucyjnych grup interesów, a także specjalnie zaprojektowane mundury i ubiory dla wielu postaci oraz kultur.

Ostatnia modyfikacja 16 maja 2023

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Victoria 3: Voice of the People cena w dniu premiery: 59,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Victoria 3: Voice of the People

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język.

Victoria 3: Voice of the People Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i3-3250 3.5 GHz / AMD FX-8370 4.0 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 / Radeon R7 370 lub lepsza
 • 10 GB HDD
 • Windows 10 64-bit
 • Zalecane:
 • Intel Core i5-6600K 3.5 GHz / AMD Ryzen 5 2600X 3.6 GHz
 • 16 GB RAM
 • karta grafiki 6 GB GeForce GTX 1660 / 8 GB Radeon RX 590 lub lepsza
 • 10 GB HDD
 • Windows 10/11 64-bit