Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 28 sierpnia 2021, 11:54

Netflix zapowiedział 5. sezon Cobra Kai

Produkcja będzie mieć miejsce w Atlancie. Najwyraźniej Netflix widzi duży potencjał serialu o karatekach, skoro decyduje się na zapowiedź jego kontynuacji jeszcze przed premierą czwartego sezonu.

W SKRÓCIE:
  • Piąty sezon Cobra Kai został zapowiedziany jeszcze przed premierą czwartego.
  • Produkcja rozpocznie się w Atlancie już tej jesieni.

Nominowany do nagrody Emmy serial będący kontynuacją cyklu filmów Karate Kid otrzyma piąty sezon – taką informację właśnie ogłosił Netflix. Przypomnijmy, że premiera czwartej serii jeszcze nie nastąpiła, stanie się to w grudniu bieżącego roku.

Akcja Cobra Kai ma miejsce aż 30 lat po zakończeniu All Valley Karate Tournament z 1984 roku. Ten turniej powróci w czwartym sezonie serialu, bo właśnie teraz uczniowie dojo Cobra Kai mogą już oficjalnie w nim konkurować o największą stawkę. Biorąc pod uwagę fakt, że Netflix już zapowiedział piąty sezon przygód karateków, nic nie wskazuje na to, by czterokrotnie nominowany do nagrody Emmy serial zbliżał się ku końcowi. Przypomnijmy, że trzeci sezon Cobra Kai otrzymał nominacje między innymi w kategoriach „wybitny serial komediowy”, „wybitny występ kaskaderski” czy „wybitny montaż dźwięku dla komediowego lub dramatycznego serialu i animacji”.

Na planie serialu Johnny’emu Lawrencowi (William Zabka) w rozwoju dojo Cobra Kai towarzyszyć będą bohaterowie tacy jak Daniel LaRusso (Ralph Macchio), Amanda LaRusso (Courtney Henggeler), Miguel Diaz (Xolo Mariduena) czy Terry Silver (Thomas Ian Griffith), czyli znany z Karate Kid 3 antagonista. Cały serial dostępny jest na platformie streamingowej Netflix.