Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 sierpnia 2021, 12:36

Modyfikacja Median XL 2.0 do Diablo 2 już dostępna; gigantyczna lista zmian i nowości

Największa modyfikacja oryginalnego Diablo 2 - Median XL - jest już dostępna. Lista zmian i nowości zaimplementowanych przez twórców robi ogromne wrażenie.

W SKRÓCIE:
  1. Zadebiutowała największa modyfikacja Diablo 2 - Median XL 2.0.
  2. Lista zmian i nowości jest ogromna i kompletnie wywraca grę, jaką wszyscy znamy, do góry nogami.

Zgodnie z zapowiedziami (choć twórcy wystawili cierpliwość graczy na próbę), zadebiutowała najnowsza wersja modyfikacji Diablo 2 - Median XL. Lista zmian, które zostały zaimplementowane, jest gigantyczna, więc warto przybliżyć te najważniejsze.

Jak zostało wspomniane we wcześniejszej wiadomości, Median XL w wersji 2.0 dodaje możliwość wyświetlenia obrazu w wysokiej rozdzielczości, maksymalną obsługiwaną jest 8K (w formacie obrazu 4:3).

Sporo uwagi poświęcono też usprawnieniu rozgrywki, implementując m.in. opcję skrytki dzielonej między postaciami offline. Poszerzono opisowe statystyki przedmiotów, umożliwiono nieograniczone resetowanie atrybutów i punktów umiejętności (wymogiem jest ukończenie zadania Siedlisko Zła i osiągnięcie 50 poziomu). Pasywne umiejętności wyróżniono zaokrągloną ramką, a przytrzymanie kombinacji klawiszy Shift+Ctrl pozwala przydzielić wszystkie dostępne punkty do wybranej zdolności.

To nie wszystko. Diablo 2 po instalacji Median XL pozwoli także na filtrowanie przedmiotów z Hazardu, naprawę ekwipunku u dowolnego kupca i dokładny podgląd wszystkich statystyk określających naszego bohatera.

Nie wgłębiając się we wszystkie szczegóły, wspomnimy także o ogromnej porcji poprawek w zadaniach, usprawnieniu łupów, kompletnym przeprojektowaniu potworów w aktach 1-5 oraz nowej zawartości w tzw. endgame (Szczeliny Nefalemów, dodatkowe lochy i zadania poboczne). Znacząco przebudowano także balans gry związany z umiejętnościami klas postaci, zarówno tych z bazowego Diablo 2: Pana Zniszczenia, jak i dodanych w modyfikacji.

Jeśli szukacie zajęcia do momentu premiery Diablo 2: Resurrected, to lepszej formy spędzenia czasu z oryginalnym Diablo 2 nie znajdziecie. Modyfikację pobierzecie z jej oficjalnej strony.

  1. Oficjalna strona Diablo 2
  2. Oficjalna strona modyfikacji Median XL