Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 maja 2021, 11:00

autor: Aquma

Overwatch 2 - drużyny będą miały po 5 graczy

Deweloperzy ze studia Blizzard Entertainment przeprowadzili stream, w czasie którego przekazano trochę nowych informacji na temat strzelanki Overwatch 2. Najciekawszym detalem jest zmniejszona liczba graczy w drużynie. Pokazano również nowe mapy i zmiany w wyglądzie bohaterów.

W SKRÓCIE:

  1. w Overwatch 2 drużyny będą złożone z pięciu, a nie sześciu osób;
  2. domyślnie będzie to jeden tank, dwóch bohaterów zadających obrażenia oraz dwie postacie wsparcia;
  3. studio Blizzard Entertainment zaprezentowało też obecny wygląd niektórych map i bohaterów.

Firma Blizzard Entertainment przygotowała ostatnio stream poświęcony strzelance Overwatch 2 – kontynuacji bardzo udanego tytułu z 2016 roku. Dzięki temu materiałowi poznaliśmy kilka ciekawych detali na temat nadchodzącej produkcji, na czele z faktem, że liczba osób w drużynie zostanie w niej zredukowana z sześciu do pięciu.

Overwatch 2 – zmiany w kompozycji drużyn

Zespoły w Overwatch 2 nadal będą się składały z bohaterów o określonych rolach. Typowa drużyna będzie obejmowała jednego tanka, dwie postacie wsparcia oraz dwóch specjalistów od zadawania obrażeń (tzw. DPS). Powodem wprowadzenia zmian jest chęć zwiększenia czytelności pola bitwy, a także przyspieszenie tempa akcji przez ograniczenie liczby tanków. Ci ostatni zostali uznani za zbyt niezgrabnych i ociężałych.

Czasami po prostu trudno jest śledzić, co 11 innych graczy robi na polu bitwy. Usunięcie dwóch z nich upraszcza wszystko i pozwala graczom zrozumieć, co dzieje się wokół nich i dzięki temu dokonywać lepszych wyborów – przekonywał w czasie streamu reżyser Overwatch 2, Aaron Keller.

Overwatch 2 – nowe mapy i odmienieni bohaterowie

Kontynuacja zaoferuje również szereg nowych i zmienionych map. Większość z nich była pokazywana już wcześniej, ale podczas streamu mogliśmy rzucić okiem na to, jak wyglądają obecnie. Mowa o lokacjach inspirowanych Nowym Jorkiem, Rio de Janeiro, Toronto i Rzymem. Na prezentacji pokazano też nowość w postaci widowiskowej mapy Monte Carlo. Tę ostatnią znajdziecie na poniższym filmie.

Deweloperzy przedstawili też informacje na temat planowanych zmian w zakresie wyglądu bohaterów. Co ciekawe, mają one uwzględniać nowy wiek postaci, a także kolejne możliwości, do których mają oni dostęp – np. ekwipunek czy bronie uzyskane dzięki współpracy z tytułową organizacją Overwatch.

Overwatch 2 - drużyny będą miały po 5 graczy - ilustracja #1
Overwatch 2 - drużyny będą miały po 5 graczy - ilustracja #2
Overwatch 2 - drużyny będą miały po 5 graczy - ilustracja #3
Overwatch 2 - drużyny będą miały po 5 graczy - ilustracja #4
Wygląd niektórych postaci w Overwatch 2.
  1. Recenzja gry Overwatch – Blizzard pozamiatał
  2. Overwatch - poradnik
  3. Overwatch – strona oficjalna