Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 maja 2021, 11:13

Gracze miażdżą Elite: Dangerous - Odyssey w recenzjach na Steamie

Elite: Dangerous – Odyssey nie przypadło do gustu graczom. Recenzje na Steamie pokazują, że odbiór produkcji jest zdecydowanie negatywny.

W SKRÓCIE:
  • Elite: Dangerous – Odyssey zbiera negatywne recenzje na Steamie.
  • Gracze krytykują optymalizację, wszechobecne bugi oraz brak ciekawej zwartości.
  • Jednocześnie wierzą, że z czasem DLC zostanie naprawione, ponieważ posiada ono duży potencjał.

Elite: Dangerous – Odyssey zapowiadane było jako ambitne rozszerzenie, które całkowicie zmieni sposób, w jaki do tej pory doświadczaliśmy gry studia Frontier Developments. Dodatek miał w końcu pozwolić nam opuścić kokpity statków kosmicznych i zejść na ziemię. Dzięki temu zobaczylibyśmy ogrom wszechświata z innej perspektywy. Oprócz tego Odyssey miało wprowadzić do gry wiele nowych mechanik, zadań i wszelkich innych sposobów na zabawę.

O ile możemy uznać, że założenia te zostały po części spełnione, to ich wykonanie pozostawia wiele do życzenia. Widać to w recenzjach użytkowników na Steamie, którzy nie zostawili na grze suchej nitki. Aktualnie są one w większości negatywne, a zarzuty kierowane są głównie w stronę technicznych niedoróbek oraz braku angażującej zawartości.

W jego obecnym stanie, mogę polecić to DLC tylko jeśli macie cierpliwość i potraficie zachować spokój męcząc się z crashami, bugami, złą optymalizacją oraz brakiem zawartości do gry w trybie co-op. Jeśli jesteście solowym graczem z PC z najwyższej półki to nie będziecie mieć problemów. Ale jeśli tak jak ja lubicie grę z przyjaciółmi i posiadacie średniej klasy komputer, poczekajcie.

- Superdarknova

Właśnie przeszedłem tutorial i wydajność jest bardzo kiepska. Posiadam rekomendowany 1060 6GB i nawet bez innych graczy w zasięgu wzroku liczba klatek na sekundę to około 40 na niskich ustawieniach bez antialiasingu i 30 z włączonym FXAA (1080p). […] Jeśli nie macie PC z najwyższej półki, to poczekałbym aż zoptymalizują grę, bo na razie jest ledwo grywalna.

- Voyta

Zważywszy na aktualny stan techniczny tego dodatku, nie mogę go polecić, zalecam wstrzymać się z zakupem do czasu, aż gra zostanie naprawiona. Mam nadzieję, że będę mógł kiedyś zmienić tę recenzję na pozytywną jednak w tym momencie niestety negatywna. (pisownia oryginalna)

- Brzyden

DLC bardzo mnie rozczarowało, chodzenie i obsługa trybu na nogach może 15 lat temu by była ciekawa ale jak na dzisiejsze czasy spodziewałem się czegoś więcej niż drewnianych kukiełek. Bardzo słaba realizacja DLC, popsute działanie starych komponentów (mapa w misjach nie działa). Raczej polecam poczekać na poprawki lub kolejną wersję tego DLC. (pisownia oryginalna)

- dene6

Pomimo negatywnych recenzji większość graczy przyznaje jednocześnie, że w Odyssey kryje się wielki potencjał. Na jego ujawnienie trzeba będzie jednak poczekać. Naprawienie tak wielu problemów może bowiem wymagać od twórców sporo pracy. Na ten moment DLC najlepiej opisuje prawdopodobnie fragment opinii użytkownika neuromancertx: „Czy warto kupić? Warto, ale grać nie warto, przynajmniej do września.”