Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePCXONEPS4
Okładka Elite: Dangerous - Odyssey (PC)

Elite: Dangerous - Odyssey

Ambitne rozszerzenie do kosmicznego symulatora Elite: Dangerous, rozwijanego od 2014 roku. Dodatek Odyssey oferuje możliwość eksploracji i walki na powierzchni planet pieszo z perspektywy pierwszej osoby. Rozwija także moduł zabawy wieloosobowej.

To jest dodatek do gry Elite: Dangerous.

Symulacje | FPP | science fiction | symulator kosmiczny | kosmiczne | multiplayer | kooperacja | Oculus Rift | HTC Vive | rzeczywistość wirtualna

Okładka Elite: Dangerous - Odyssey (PC)

data premiery gry:

cze2021

PC

2021

PS4 XONE
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Elite: Dangerous – Odyssey to kolejny dodatek do kosmicznego symulatora Elite: Dangerous, który jest nieprzerwanie rozwijany od czasu swego oficjalnego debiutu na PC w 2014 roku. Za produkcję tytułu, którego powstanie zostało sfinansowane za pośrednictwem zbiórki w serwisie Kickstarter, odpowiada studio Frontier Developments. Odyssey jest najbardziej ambitnym rozszerzeniem w historii produkcji, wprowadzającym wiele opcji i funkcjonalności wyczekiwanych od lat przez fanów i zapowiedzianych przez deweloperów wiele lat przed jego premierą.

Mechanika

Elite: Dangerous – Odyssey stanowi niezwykle ważny krok w ewolucji tytułu i przybliża go do kształtu, jaki wyobrażali sobie twórcy na początku procesu produkcyjnego w 2012 roku, kiedy kreślili plany jego ewentualnej przyszłości. W Odyssey gracze po raz pierwszy opuszczają kokpit swego statku kosmicznego i z perspektywy pierwszej osoby swobodnie mogą zwiedzać powierzchnię wielu eksplorowanych planet.

Na zwykłych spacerach się jednak nie kończy. Twórcy oferują szereg różnorodnych misji wykorzystujących w pełni potencjał nowej funkcjonalności gry. W ich trakcie rozmawiamy z wieloma NPC-ami i przemierzamy zróżnicowane lokacje. Na grających czekają zadania dyplomatyczne oraz handlowe, a także scenariusze wymagające umiejętności skradania się oraz bezpośredniej walki przy wykorzystaniu bogatego arsenału i ekwipunku. Pojedynki nie odbiegają od tego, do czego przyzwyczaiły nas inne popularne strzelanki pierwszoosobowe.

Wszystko to odbywa się oczywiście we w pełni otwartym świecie, który zasiedlają także inni uczestnicy zabawy. Dzięki wyznaczonym hubom/miejscom spotkań możemy połączyć z nimi siły, tworząc grupy, w których wspólnie wykonujemy kontrakty i zadania, a nawet zawiązujemy sojusze z innymi klanami.

Kwestie techniczne

Elite: Dangerous – Odyssey drastycznie zmienia wygląd i funkcjonalność tytułu. Twórcy przebudowali silnik gry, wprowadzając wcześniej nieobecne mechaniki rozgrywki oraz technologię pozwalającą bawić się w trybie FPS. Na uwagę zasługuje również masa nowości wizualnych, takich jak dodatkowe modele statków, animacje, a także budynki i konstrukcje, które zwiedzamy podczas wycieczek na obcych planetach.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Gry podobne do Elite: Dangerous - Odyssey

Wymagania wiekowe Elite: Dangerous - Odyssey

odpowiednia dla każdego wieku

Elite Dangerous: Odyssey - premiera na wiosnę, jest termin testów
Elite Dangerous: Odyssey - premiera na wiosnę, jest termin testów

wiadomość13 stycznia 2021

Zespół Frontier Developments zdradził plany dotyczące dodatku Elite: Dangerous - Odyssey. Dowiedzieliśmy się, kiedy ruszą testy oraz poznaliśmy daty premier na PC i konsolach.

Elite Dangerous: Odyssey na The Game Awards zachwyciło zwiastunem
Elite Dangerous: Odyssey na The Game Awards zachwyciło zwiastunem

wiadomość11 grudnia 2020

Nowy zwiastun Elite Dangerous: Odyssey pokazany na The Game Awards 2020 zachwycił nie tylko wizją rozwoju gry, ale także piosenką Davida Bowiego. 2021 rok będzie cudowny dla fanów kosmicznych wojaży.

Nowe rozszerzenie upodobni Elite: Dangerous do Star Citizena
Nowe rozszerzenie upodobni Elite: Dangerous do Star Citizena

wiadomość3 czerwca 2020

Studio Frontier Developments zapowiedziało nowe rozszerzenie do gry Elite Dangerous, zatytułowane Odyssey. Według twórców jest to najbardziej ambitny dodatek w historii produkcji. Zaoferuje on graczom możliwość eksploracji oraz walki na powierzchni planet pieszo i z perspektywy pierwszej osoby.

PC
PS4
XONE