Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 kwietnia 2021, 16:25

Elite: Dangerous - Odyssey z datą premiery

Twórcy gry Elite: Dangerous – studio Frontier Developments – poinformowali, że kolejny dodatek do wspomnianego tytułu ukaże się na PC 19 maja. Mowa o rozszerzeniu Odyssey, które wprowadzi m.in. możliwość chodzenia po powierzchni planet.

W SKRÓCIE:

  1. dodatek Odyssey do gry Elite: Dangerous ukaże się na pecetach 19 maja tego roku;
  2. rozszerzenie wprowadzi możliwość eksplorowania planet na piechotę oraz sporo zawartości wykorzystującej nową mechanikę.

Studio Frontier Developments – twórcy gwiezdnego symulatora Elite: Dangerous – poinformowało, że najnowszy dodatek do tej produkcji pod tytułem Elite: Dangerous – Odyssey ukaże się na pecetach 19 maja tego roku. Wieści zostały przekazane w krótkim teaserze, który znajdziecie poniżej.

Omawiane DLC jest dostępne w przedsprzedaży na Steamie, w Epic Games Store oraz sklepie dewelopera (na platformie Valve i w EGS zapłacimy za nie 142,99 złotego, zaś we Frontier Store będzie nieco drożej – około 160 złotych). Rozszerzenie Odyssey obecnie znajduje się w fazie alfa-testów, które potrwają do 30 kwietnia.

Warto odnotować, że Odyssey jest dużym dodatkiem, który wprowadzi do gry możliwość opuszczenia statku kosmicznego i eksplorowania powierzchni planet na piechotę. Pojawią się też nowe misje i scenariusze, które wykorzystają wspomnianą funkcję – będziemy skradali się i walczyli niczym w tradycyjnej strzelance pierwszoosobowej.

W produkcji pojawi się też nowa dyscyplina botaniki (będziemy zbierali próbki DNA roślin i sprzedawali dane zdobyte dzięki ich analizie) oraz sporo nowego ekwipunku (m.in. kombinezon Supratech Artemis używany w czasie misji powiązanych z egzobiologią oraz bardzo wytrzymały pancerz Manticore Dominator).

Przypominamy, że gra Elite: Dangerous jest dostępna na komputerach oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Tytuł nie posiada polskiej wersji językowej. Konsolowe wersje produkcji mają otrzymać dodatek Odyssey jesienią tego roku.

  1. Recenzja gry Elite: Dangerous - w kosmosie nikt nie usłyszy Twojego marudzenia
  2. Elite: Dangerous – poradnik
  3. Elite: Dangerous – strona oficjalna